اینانلو: پیش‌بینی این نتایج را در مسابقات جهانی داشتیم/ گفته بودیم برای آمادگی به کره می‌رویم

ابراهیم اینانلو در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری فارس، درباره نتایج تیم ملی تیراندازی ایران در مسابقات قهرمانی جهان و اینکه انتقاداتی به این نتایج وارد شده اظهار داشت: گوران ماکسیموویچ سرمربی تیم ملی ایران بعد از یک هفته که تمرینات ورزشکاران را دید با ما به کره آمد و همان جا مسابقه و نتایج بچه‌ها را دید. او پیش‌بینی همین نتایج را می‌کرد. ورزشکاران ما عملکرد خوبی داشتند اما اکثراً با نتایجی که در آذربایجان کسب کردند یا مسابقات خوبی که پشت‌سر گذاشتند مقایسه می‌شوند اما آن زمان ورزشکاران ما در اوج بودند.

وی افزود: این مسابقات همان طور که گفته بودیم برای  آمادگی بود اگر مدال می‌گرفتم به خاطر تجربه و استعداد خود ورزشکاران بود اما گوران هم گفت از نتایج راضی است و ما در مونیخ عملکرد بهتری خواهیم داشت.

مربی تیم ملی ایران در پاسخ به این سؤال که سرمربی خارجی پیش‌بینی می‌کرد ورزشکاران به فینال مسابقات جهانی راه یابند شما هم همین نظر را داشتید؟، گفت: نه، اما فاصله ما با فینال کم بود. در این مسابقات شرکت‌کنندگان زیادی حضور داشتند در رقابت‌های تفنگ بادی بانوان رکوردهای خیلی خوبی زده شد ورزشکاری که در مسابقات جهانی مکزیک اول شده بود اینجا نتوانست به فینال راه یابد. مهیار صداقت با فینال یک و نیم نمره فاصله داشت و حتی تیم میکس ما از تهران رکورد بهتری را ثبت کرد. در رشته خفیف هم با همین تعداد فشنگ نتایج قابل قبول بود. 

اینانلو در پاسخ به سؤالی مبنی بر اینکه در مسابقات کره جنوبی دیدیم ورزشکارانی از چین و هند فینالیست بودند این موضوع شما را برای بازی‌های آسیایی نگران نمی‌کند، تصریح کرد: از 8 نفر 6 نفر اول تفنگ بادی بانوان از قاره آسیا و 2 نفر بعدی از قاره‌های دیگر بودند. هند عجیب روی تیراندازی سرمایه‌گذاری می‌کند، 7، 8 سال است که دیده‌ام آنها آمادگی زیادی دارند و تعداد تیراندازان این کشور فوق‌العاده است. امسال هندی‌ها اکثر مدال‌هایی که پیش از این در دست چین بود را درو می‌کردند، هند برای ما دردسرساز بود و حالا در بازی‌های آسیایی کار را سخت‌تر می‌کنند.

وی درباره رقابت‌های آینده تیم ملی تیراندازی ایران، عنوان کرد: قرار است اول خرداد به مونیخ برویم تا در مسابقات جهانی شرکت کنیم، شرایط بهتر است امیدوارم که فضایی فراهم شود تا زودتر به هانوفر برویم چرا که در این صورت دسترسی به تست فشنگ بهتر می‌شود. حضور گوران نقطه قوتی است، اردوهای ما از 15 اردیبهشت شروع می‌شود و  از چند روز دیگر گوران به تیم اضافه خواهد شد. او تیم خوبی را در اختیار دارد ما هم خوشحالیم که با تجربه‌ای که گوران دارد می‌تواند به تیم ملی کمک کند.

انتهای پیام/

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *