تاریخ این قهرمانی را فراموش نمی‌کند/ شب باشکوه تکواندو ایران بود

وحید عبداللهی بهترین مربی تکواندو جهان ضمن بیان مطلب فوق به خبرنگار مهر افزود: مبارزات سطح بالایی را در طول ۵ روز برگزاری مسابقات جهانی شاهد بودیم که اعضای تیم ایران انصافا سنگ تمام گذاشتند و در همه مبارزات با هدف کسب پیروزی به میدان رفته و همین موضوع باعث شد به بهترین نتیجه ممکن دست پیدا کنیم.

وی ادامه داد: اردوهای تیم ملی دیر شروع شد، ولی همه امکانات در اختیار ما قرار گرفت و از کمترین زمان بهترین استفاده را برده و اردوهای بسیار خوبی را داشتیم. به جرات می گویم که یکی از بهترین دوران اردویی را در طول سالهای اخیر پشت سر گذاشتیم. همه ارکان تیم همدل شده بودند که در این دوره عنوان قهرمانی را کسب کنیم.

عبداللهی ادامه داد: از ابتدای شروع کار به کسب موفقیت در این دوره خوشبین بودم، برنامه بسیار خوبی تدوین شد و از همان روزهای اول با جدیت کار کردیم. روزهای سختی را پشت سر گذاشتیم و خدا را شکر که مزد زحمات خود را گرفته و با اقتدار به عنوان قهرمانی دست پیدا کرده و شب باشکوهی برای تکواندو ایران رقم زدیم

بهترین مربی نوجوانان جهان افزود: در طول تاریخ ۲۴ ساله مسابقات قهرمانی نوجوانان جهان هیچ تیمی حتی کره جنوبی موفق نشده بود با این تعداد مدال طلا و اختلاف بیش از ۵۰ امتیازی عنوان قهرمانی را کسب کند. در رده های سنی دیگر هم چنین اقتداری را سراغ ندارم. چرا شاید در سالهای اولیه راه اندازی مسابقات جهانی کره جنوبی اینچنین قهرمان می شد، ولی در طول حداقل ۲۰ سال گذشته بی سابقه بوده است.

وی با بیان اینکه این قهرمانی حاصل یک کار تیمی بود اظهار داشت: باید از مربیان سازنده و بخصوص مربیان اولیه این تکواندوکاران شایسته تبریک گفته و تشکر کنم که چنین شاگردانی را تحویل تیم ملی دادند. همچنین باید از مربیانی باشگاهی قدردانی شود که ریسک کرده و به این تکواندوکاران در لیگ میدان داند.

عبداللهی در پایان از همکاران خود در تیم ملی تشکر کرد و گفت: از مدیر فنی تیم ملی نوجوانان، استاد زوار که همکاری بسیار خوبی داشت، از مسئولان فدراسیون و همه کسانی که ما را در این موفقیت بزرگ یاری دادند تشکر و قدردانی می کنم و امیدوارم در آستانه عید مبعث، توانسته باشیم دل مردم ایران را شاد کنیم.

به گزارش خبرنگار مهر، تیم ملی نوجوانان ایران در بخش پسران با کسب هفت مدال طلا، حامد اصغری، حسین لطفی، امیر ولی پور،  امیرسینا بختیاری، علی اشکوریان، محمد مهدی عمادی و محمد علی خسروی و دو برنز عرفان مرادی و نیما مهر علی هم دو برنز روز گذشته عنوان قهرمانی جهان را کسب کرد.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *