نیم میلیون کاربر اندروید با دانلود برنامه برنگ خون از گوگل‌ پلی نیرنگ خورده‌اند

admin دسته‌بندی نشده

لوکا استفانکو، پژوهشگر امنیتی در eset جزئیات ۱۳ بازی را که توسط فقط یک توسعه‌دهنده ساخته شده حیات توییت کرد. این بازی‌ها در زمان توییت این پژوهشگر هنوز از گوگل‌پلی متناسب دانلود بودند. دو ورزش در فهرست تِرِندهای فروشگاه بودند که در نتیجه‌ی آن، کاربران بیشتر آن را می‌دیدند. تو کل، قبل از اینکه گوگلآن‌ها را شناسایی کند، این برنامه‌ها بیش از ۵۸۰ هزار اشکوب نصب داشتند.

هرکسی که برنامه‌ها را نصب می‌کرد انتظار داشت تا یک ورزش خودرو یا کامیون داشته باشد؛ ولی بوسیله نظر آن‌ها بازی نصب‌شده، مشکل داشت و هر اشکوب آن را باز می‌کردند از برنامه بیرون می‌آمد.

تعاقب پرده، برنامه یک قطعه کد از دامنه‌ای دیگر دانلود می‌کرد – که بوسیله نام توسعه‌دهنده‌ای از استانبول ثبت شده وجود —  و برنامه جاسوسی را نصب می‌کرد، سپس آیکُن برنامه را حذف می‌کرد. هنوز بی پرده محو که دقیقاً این برنامه‌های جاسوسی چه‌کاری می‌کردند؛ پیاده شدن مبنا اطلاعاتی که توسط وایرِس توتال منتشر شده، اسکنرهای برنامه‌های انقلابی درباره عملکرد برنامه گزارش مشترکی نداشتند. اما چیزی که برملا است برنامه هروقت گوشی اندروید یا تبلت راه‌اندازی می‌شد اجرا می‌شد و دسترسی کامل به ترافیک شبکه داشت که در خراج آن سازنده برنامه می‌توانست معلومات کاربران را ربودن درنگ.

تو تماس با مالک دامنه واقع درون استانبول، مَرت اُزِک، نیز هنوز پاسخی حاصل نشده است.

اسکات وِست‌اُوِر، سخنگوی گوگل ثبوت کرد که «این برنامه‌ها سیاست‌های ما را نقض کرده‌اند و از فروشگاه پخش حذف شده‌اند».

این یک لغزش امنیتی شرم‌آور دیگر توسط گوگل است که نسبت به اپلامنیت برنامه‌های فروشگاهش را جدی نمی‌گیرد؛ این در حالی است که گفته می‌شود سیاست‌های اپل متجاوز سخت‌گیرانه‌تر است.

Google چندین سال است جدیت می‌کند تا با معرفی ویژگی‌هایی مانند اجازه دسترسی به برنامه‌ها، پناه اندروید را بهبود بخشد. اما این غول فناوری همچنان بوسیله مبارزه با برنامه‌های مخرب و جاسوسی داخل فروشگاه گوگل‌پلی ادامه می‌دهد که بزرگ‌ترین مشکل امنیتی اندروید بوسیله حساب می‌آیند. گوگل فقط در سال پیش، بیش از ۷۰۰ هزار دستور کار مخرب را از فروشگاه حذف کرد؛ و تلاش کرده است تا قدرت نمره سیستم‌های خویشتن را تحکیم یواش تا این برنامه‌ها درون بار شروع نتوانند وارد فروشگاه شوند.بیشتر بخوانید:اندروید Q با پشتیبانی از تم تاریک و گوشی‌ های تاشدنی منتشر خواهد شدپیکسل 3a و پیکسل 3a ایکس ال رونمایی شدندتعداد دستگاه‌های فعال اندرویدی به مرز ۲.۵ میلیارد دستگاه رسیدگوگل نسخه‌ مبتنی‌بر وب دوپلکس را رونمایی کردواقعیت افزوده به جستجوی گوگل اضافه می‌شود

شاید دوست داشته باشید:

اپل احتمالا در رویداد ۵ فروردین، درخت سرو عمومی بازی اختصاصی اش را شناساندن می کند

اپل (Apple) طبق اعلام رسمی اش سرود دارد دوشنبه ی پیش رو (۲۵ مارس ۲۰۱۹ مصادف با ۵ فروردین ۱۳۹۸) رویدادی […]

بازیSGHAROOOON A A Plague: Tale Innocence زیاد از یک میلیون نسخه فروش داشته

PlagueSGHAROOOONSGHAROOOONSGHAROOOONSGHAROOOONSGHAROOOON Tale Innocence: را می توان یکی از ورزش های با کیفیت و سرگرم کننده دانست که داخل خزنده ۲۰۱۹ […]

پشتیبانی از ۲۰۰ ورزشکار به ورزش Call of Duty: Warzone افزودن شد

با شروع هر گسستگی از بازی Call of Duty: Modern Warfare، استودیو اینفینیتی وارد (Infinity Ward) تکاپو می بطی ء […]