هواوی چگونه می تواند از تحریم های آمریکا در امان بماند

admin دسته‌بندی نشده

ASGHAتحریمOOOON های آمریکا هواوی را در شرایط بیش ماندگی فراغت داده است؛ بوسیله طوری که هرروز شاهد خبری متاخر مبنی بر قطع همدستی یکی دیگر از مشارکت های بزرگ فناوری با شریک دیرینه ی چینی شان هستیم. شکی محو هواوی براثر بایکوت ها، چه داخل کوتاه مدت و چه تو بلندمدت، با مشکلات زیادی رو بوسیله رو خواهد شد؛ اما بقای غول فناوری-مخابراتی گره به عنوان یکی از مبصر ترین مشارکت های تولیدکننده ی برگ زیرساخت و تلفن هوشمند، محل مناظره و فرق دید بین صاحب نظران دنیای فناوری است. درحالی که برخی کارشناسان شانس قدری برای در امان ماندن هواوی از تحریم ها قائل هستند و بوسیله نشانی شاهدی بخاطر مدعای خویشتن به فروپاشی تقریبی ZTE براثر تحریم های آمریکا استناد می کنند، بسیاری دیگر عقیده دارند «هواوی بزرگ نم از آن است که شکست بخورد» و علاوه برآن، چینی ها با درنظرگرفتن مجموعه ای از تدابیر و اقدامات ممکن است بتواند اثرهای مخرب بایکوت ها را به حداقل برساند.مقاله های مرتبط:هواوی: ما فداکاری زورگویی آمریکا شده ایم اما درصدد ارامش با گوگل هستیمترامپ تو برابر هواوی؛ مسئله ملی یا بازیچه ای برای جنگ تجاری؟

پیش ازاین تو زومیت، کتاب ی اختلاف هواوی و دولت آمریکا و مشکلاتی را بررسی کرده ایم که بایکوت ها برای این شریک چینی ایجاد خواهد کرد. اکنون در این مطلب قصد داریم راهکارهای احتمالی هواوی برای فیروز شده بر این مشکلات را واکاوی کنیم.سیستم عامل

با پایان کشف کردن زود ۹۰ روزه گرفتن ی همکاری همدستی ها با هواوی، پشتیبانی گوگل از تلفن های هوشمند تاسیس این شرکت (دربرگیرنده هر دو برند هواوی و آنر) رسما به پایان خواهد رسید و درنتیجه، دیگر شاهد استفاده از درخت سرو ها و خدمات گوگل، فروشگاه اپلیکیشن پلی استور و گرفتن به موقع وصله های امنیتی گوگل درون گوشی های جدید ساخت هواوی نخواهیم بود. پیش از ادامه مطلب، بد تراشیدن باردیگر یادآوری کنیم که بنابر اعلام گوگل، این ویژگی ها عزب شامل تلفن های جدید هواوی خواهد شد و پشتیبانی از گوشی های باستانی و فعلی هواوی همچنان ادامه خواهد داشت.

به جز پیشانی های امنیتی گوگل که هواوی راهی برای گرفتن زودهنگام آن ها نخواهد داشت و باید منتظر عرضه شدن عمومی کد آن ها داخل «پروژه ی اندروید متن باز» (AOSP ) باشد، چینی ها ممکن است بتوانند راه حل جایگزینی برای سایر محدودیت های تذکر شده رک کنند.

رابط کاربری EMUI هواویهواوی تأیید کرده کامل اپلیکیشن های اندرویدی روی سیستم عامل جدیدش ارتکاب خواهند شد

سال ۲۰۱۲، متجاوز پیش از شروع تنش ها با آمریکا و قبل از به شنوایی رسیدن زمزمه های تحریم، هواوی کار روی جهیز عامل اختصاصی خویشتن با صیت هانگ منگ (HongMeng) را آغاز کرده وجود. بنابر اعلام یو چنگدانگ، مدیر ارشد اجرایی بخش محصولات مصرفی هواوی، سیستم عامل هانگ منگ درون حالت خوشبینانه پاییز امسال، و در بدبینانه ترین حالت بهار سال آینده عرضه خواهد شد. با اینکه گفته می شود هانگ منگ مغایرت هایی با اندروید گوگل و اندروید متن باز خواهد داشت؛ ولی هواوی تأیید کرده است که تمام اپلیکیشن های توسعه داده شده برای اندروید روی این سیستم عامل همچنین عاری مشکل اجرا خواهند شد.

هنگامی که صحبت از سیستم عامل های موبایل مستقل از گوگل و اپل به میان می آید، ممکن است درون ذهن بسیاری افراد نام های شکست زده یا کمینه موفقی مشابه ویندوزفون، بلک بری اواس، تایزن، فایرفاکس اواس و اوبونتو تاچ تداعی شود؛ اما درادامه توضیح خواهیم داد چرا سیستم عامل احتمالی هواوی بخت بیشتری برای موفقیت دارد.فروشگاه اپلیکیشنمقاله ی مرتبط:هواوی پیش از تحریم شدن درحال ترقی پلتفرمی برای جایگزینی پلی استور وجود

هر جهیز عامل هرچقدر غم کامل، بهینه، پر از قابلیت های مختلف و کاربرپسند باشد، تا وقتی اپلیکیشنی برای مصرف در آن بود نداشته باشد، محکوم به خرابی است. هواوی پیش از اینکه بوسیله سیستم عامل جدید فکر کند، باید به دنبال کشف کردن جایگزینی برای پلی استور گوگل باشد. هواوی همین حالا تیمار فروشگاهی با صیت اپ گالری (AppGallery) دارد؛ اما برای پرکردن کامل جای خالی گوگل پلی و رفع کامل نیاز های اپلیکیشنی کاربران، هواوی یا باید هرچه سریع تر فروشگاه خود را گسترش دهد و با ترقی دهندگان بحث کند خواه به تفکر مصرف از فروشگاهی ثالث در تلفن های هوشمندش باشد. 

شاید درون نگاه اول، باتوجه به تجربه ی ناموفق ویندوزفون و بلک بری اواس (دو سیستم عامل موبایلی که همواره سپس از اندروید و iOS بیشترین تسهیم راسته را به خویشتن اختصاص داده بودند)، بخت اندکی برای موفقیت سیستم عامل هواوی و فروشگاه اپلیکیشن اختصاصی آن قائل شویم؛ اما نباید فراموش کنیم به گمان زیاد، فروشگاه هواوی با ویندوزفون استور و بلک بری ورلد (BBW) بسیار متفاوت خواهد حیات و از بسیاری جهات بوسیله اپ استور آمازون شباهت بیشتری خواهد داشت.

فروشگاه اختصاصی AppGallery هواویهواوی حدود یک سال است فروشگاه اختصاصی اپلیکیشن خویشتن با نام «اپ گالری» را معرفی کردن کرده است

درحالی که بغرنج دو فروشگاه ذکرشده داخل جذب توسعه دهنده و اپلیکیشن بوسیله تفاوت ساختاری جهیز عامل هایشان با اندروید بازمی گشت، جهیز عامل هواوی بوسیله ظن زیاد با چنین مشکلی روبه رو نخواهد شد. بوسیله عنوان مثال، ازآنجایی که ترقی یا تبدیل (پورت کردن) اپلیکیشن برای سیستم عاملِ کاملا متفاوت فرمان چندان آسانی نیست، مایکروسافت بخاطر متقاعدکردن باهم اتحاد کردن ها به توسعه ی اپلیکیشن برای ویندوزفون مجبور بود از مشوق های اختصاص کاربرد کند.

بلک بری هم در مقطعی پشتیبانی مردمان از اپلیکیشن های اندروید را بوسیله سیستم عامل خود افزودن کرده بود؛ اما به دلیل نفاق ماهیتی بلک بری او اس با اندروید، اپلیکیشن های اندرویدی روی گوشی های بلک بری با مشکل خواه عملکرد ضعیف اجرا می شدند. همین موضوع سرانجام بلک بری را متقاعد کرد تا در تلفن های هوشمند جدید خویشتن بوسیله استفاده از سیستم عامل اندروید رو بیاورد.

بعضی پیش نهر بلفیوری، از مدیران ارشد مایکروسافت تو پاسخ به استفسار یکی از کاربران درون توییتر درباره ی افت اپلیکیشن های ویندوز ۱۰ موبایل نوشته وجود:ما خیلی سعی کردیم تا ترقی دهنده ها را ترغیب [بوسیله پشتیبانی از ویندوز موبایل] کنیم. بوسیله آن ها پول صیقل کردیم و حتی خودمان برایشان اپلیکیشن نوشتیم. اما تعداد کاربران بوسیله قدری کم بود که برای بیشتر شرکت ها نرخ سرمایه گذاری نداشت.

انگیزه کم بودن اپلیکیشن های فروشگاه ویندوزفون از اصطلاح یکی از مدیران ارشد مایکروسافت استعمال از جهیز عاملی مبتنی پیاده شدن اندروید باعث می شود هواوی با مشکلات مثل ویندوزفون و بلک بری روبه رو نشود

با بود تقلای غول نرم افزاری جهان، تعداد اپلیکیشن های فروشگاه مایکروسافت داخل سال ۲۰۱۴ و دوران رفعت ویندوزفون بوسیله سختی از سرحد ۳۰۰ هزار تجاوز می کرد. این درحالی است که آمازون که در وهله ی مقدمه نه شرکتی کند افزاری است و نه تلفن های هوشمند بخش بزرگی از کسب وکار آن را تشکیل می دهد، با تلاشی بوسیله مراتب کمتر از مایکروسافت توانسته است بیش از ۴۵۰ هزار اپلیکیشن را به فروشگاه خویشتن جذب نرم.

با توجه به اینکه هواوی پس از سامسونگ بزرگ ترین تولید کننده ی تلفن هوشمند در جهان است و از این محاسبه حتی بالاتر از اپل قرار دارد، داخل بحث با توسعه دهنده ها برای جذب اپلیکیشن به فروشگاه اختصاصی، قطعا دست بالاتری از مایکروسافت، بلک بری و آمازون خواهد داشت. ترقی دهنده ها نیز بوسیله حدس زیاد لازم حلق تا اپلیکیشن های خود را برای نمایش تو فروشگاه هواوی از ابتکاری بنویسند یا آن ها را پورت کنند؛ بلکه تنها کافی است تا همان پکیج ارسالی برای گوگل پلی را با اندکی تغییر درون فروشگاه جدید به ثبت برسانند.

اما حتی اگر بیشتر توسعه دهنده ها از اپ گالری هواوی پشتیبانی کنند، همچنان یک مشکل دیگر بود خواهد داشت: اپلیکیشن های آمریکایی. همان طورکه داخل تصویر زیر مشاهده می کنید، حتی با صرف نظر کردن از اپلیکیشن های تاسیس گوگل (مانند یوتیوب و کروم و جیمیل و…)، باز هم بیشترِ اپلیکیشن های پرطرفدار پلی استور آمریکایی هستند.

برترین اپلیکیشن های پلی استور بوسیله سوا اپلیکیشن های گوگل (اپلیکیشن های با علامت ضربدر قرمز آمریکایی هستند)

خوشبختانه گوگل دستور ی استعمال از چندین فروشگاه اپلیکیشن به عارض هم زمان روی وسیله های اندرویدی را می دهد؛ درنتیجه هواوی می تواند علاوه پهلو فروشگاه عام خود، از فروشگاه های ثالث نیز در جهیز عاملش استفاده کند. حدس استفاده ی هواوی از این طور راهکاری، با توجه به پاشیدن خبر مذاکره ی این شریک شدن با Aptoid چندان دور از واقعیت به دید نمی رسد. با مصرف از فروشگاه های ثالث، هواوی ممکن است بتواند به نوعی مشکل شرکت نکردن چندی شرکت های بطی ء افزاری با فروشگاه اختصاصی خود به دلیل بایکوت های آمریکا را همچنین محلول بطی ء. برای شهید ازآنجایی که Aptoid فروشگاهی پرتغالی با بیش از ۷۰۰ هزار اپلیکیشن است و همین اینک هم طیف وسیعی از اپلیکیشن های آمریکایی (ازجمله اپلیکیشن های گوگل) را داخل خویشتن جای داده است، می تواند در دورزدن بایکوت ها به هواوی کمک کند.

اما چنانچه هواوی بتواند با کمک فروشگاه های ثالث بایکوت های آمریکا را دور بزند و دسترسی به تمام اپلیکیشن های موجود تو گوگل پلی را برای کاربران خویشتن فراهم کند، همچنان تا اجرای تمام و رسا این اپلیکیشن ها روی پلتفرم خود یک قدم فاصله خواهد داشت؛ هواوی باید جایگزینی بخاطر سرو ها و API-های گوگل پیدا کند.

سرویس های اندروید گوگل درون مقایسه با درخت سرو های پروژه ی اندروید متن بازسخت افزار

اگرچه تقریبا تمامی قطعات سخت افزاری محصولات هواوی درون خاک چین تولید می شوند؛ ولی فن شناسی های بوسیله کار رفته در بسیاری از آن ها متعلق به آمریکا است. وب سایت ورج با بررسی کالبدشکافی گوشی P30 Pro توسط سایت ifixit، قطعات شیرهدار افزاری با منشاء آمریکایی را اطلاع کرده و جایگزین های غیر آمریکایی برای آن ها پیشنهاد داده است که درادامه به اساسی ترین آن ها اشاره می کنیم.

البته نباید فراموش کرد که هواوی با داشتن آزمایشگاه های پیشرفته و بودجه ی تحقیق و توسعه (R

شاید دوست داشته باشید:

بهترین بازی های اندروید و آیفون هفته چهارم نرمی 1396

ASGHAASGHAASGHAASGHAASGHAASGHAASGHAASGHAزومجیOOOONOOOONOOOONOOOONOOOONOOOONOOOONOOOON به عارض هفتگی تو روز پنجشنبه، نیکوترین ورزش های اندروید و آیفون هفته را برای علاقه مندان بوسیله امتحان […]

بازی Cafeland World Kitchen: درخت سرو خوراکی و غذاهای خوشمزه درون آشپزخانه شما

بازی های ریختگی آشپزی خواه مدیریت رستوران همیشه یکی از محبوب ترین استیل ها در بین گیمرها بوده اند؛ به […]

تریلر گیم پلی بازی Summer Catchers منتشر شد [E3 2019]

عرضه رویداد Kinda Funny Games درE3 2019 اکنون در قضیه است و این مشارکت در حال پخش تریلرهایی از انواع […]