دیدنی های پاریس؛ پل های بی نظیر فرانسه

admin دسته‌بندی نشده

ASGHAROOOOمحتوای اصلی این پیغام متعلق به سایت کجارو بوده و داخل زومجی بازنشر شده است.

خانم Elain Sciolino، نویسنده روزنامه نیویورک تایمز، از تجربه خود درباره پل های پاریس به ما می گوید. این وهله با کجارو بوسیله سفری رویایی به پاریس می رویم و با پای پیاده پل های باستانی و متاخر این شهر عاشقان را می گردیم. وارد خواهیم شد که نه تنها جذابیت پل ها کم از دیگر آثار تاریخی ایالت نیست؛ بلکه زوایا و مناظری را به مشت می دهند که هرگز فراموش نمی کنید.

گاهی که خواب، در پیچیدگی پیش از سپیده حین می خواهد مرا اغفال کند، به جانب پل Tournelle رهسپار می شوم؛ پلی ۱۲ متری که جزیره ایل سن لویی (Ile Saint Louis) را بوسیله ساحل جنوبی (رود سن) وصل می نرم. در میانه ی پل می ایستم و رو به غرب، منتظر، نگاه می کنم. ظهر سرم نتردام است که داخل تاریکی پنهان شده است.

آنقدر نگاه می کنم تا طعم جزیی آبی تیره گردون به آبی ناچیز طعم جزیی و سپس به خاکستری تبدیل می شود. جزئیات ظریف معماری کلیسای تام کم کم خود را نشان می دهند تا درنهایت، بامداد زود، خورشید با اثر جزیی های نارنجی و گرمش آن ها را استحمام می درنگ.

قسمت پشتی نتردام ساخته ی اوژن امانوئل ویوله لو دوک است؛ معماری جوان که مسئول مرمت کلیسای تمامیت در قرن ۱۹ حیات. البته اصلا مثل به تو ورودی اصلی باشکوه نیست که سنگ های هزار ساله و حکاکی شده اش آن را به یکی از شناخته شده ترین تصاویر پاریس داخل دنیا تبدیل کرده است.

حالا منظره پشتی کلیسا با چند ماه قبلش بسیار متفاوت است. هنگام آتش سوزی بزرگ ۱۵ آوریل ۲۰۱۹، مسجد منار مخروطی اش را که ویوله لو دوک برپا کرد از دست انصاف و مقدر شدن هایی از سقف زیر داربست های حفاظتی همچنین پنهان شدند؛ اما این ساختار همچنان شکوهش را از قفا درختان درون شب علامت می دهد.

زمانی که به اینجا می رسم، عزب نیستم. روی یکی از ستون های بلند و محکم، در قسمت جنوب شرقی پل، مجسمه Saint Genevieve ایستاده است. این قدیس قرن پنجمی به عنوان بانویی جوان به شمایل کشیده شده که دست هایش روی شانه های بچگی قرار دارد که نماینده شهر است. Genevieve طی عمر اش پیش بینی کرد که آتیلا و ایل مغولش پاریس را از قتل پرسنل و انحطاط نجات خواهد عدل. پس از اینکه صحت گفتارش تایید شد، او را ناجی پاریس نامیدند. این روزها او عزب به درون آب می نگرد و احتمالا به من، انگار که نگهبان دنج من است.

از رول پل Tournelle می توانید نتردام و زوال هایی را که تو اثر آتش سوزی اخیر اتفاق افتاد، ببینید

رود سن در سحرگاهان دم شروع به مخبر شدن می یواش. مقدماتی قایق های تفریحی صبحگاهی به جانب پایین رودخانه لول می کنند. پاسبان رودخانه با کرجی های بادی پرسرعتش شروع به گشت زنی می کند. کامیون های محموله زباله تلق تلوق کنان از به خشکی امدن اسکله گذر و آشغال های باقی مانده از شب پیش را جمع می کنند. سگ ها پارس می کنند و کلاغ ها قارقار.

من روی پل Tournelle مکان و زمانی ویژه مشخص کرده ام که پاریس را مال من می کنند.

کامل آن تاملات اشتهایم را باز می کند و از اینجا از کنار اسکله ی Left Bank آن ناموس قدم می زنم تا بوسیله Le Depart Saint Michel، یک کافه ۲۴ ساعته می رسم. اینجا مکانی توریستی است که باید درون زمان نهار و شام از آن اجتناب کرد. البته نیکوترین مکان برای افرادی است که به دنبال املت و یک اسپرسو در ساعات شلوغ روز به همراه لذت بردن از جادوی پل Seine River در غروب می گردند.

اگر پاریس را با بررسی پل هایش بشناسید، تلفیقی از تاریخ و معماری را به دست خواهید آورد.

۳۵ پل روی گستره ی ۱۲ کیلومتری، از یک گوشه پاریس بوسیله گوشه دیگر می روند؛ که از پل ملی شروع می شود و تا پل Garigliano، آخرین پل روی رودخانه ای که به دریا می ریزد امتداد دارد (اگر بلوار Peripherique، بزرگراهی بسیار مفید که دورتادور خانه دادن را احاطه کرده و از روی رودخانه Charenton/Bercy و Saint Cloud/ Issy عبور می کند را نیز در نظر بگیریم، شمار پل ها به ۳۷ می رسد).

یونسکو ۲۳ مورد از پل های رودخانه سن را جزو میراث جهانی اطلاع دادن کرده است، از پل Sully نزدیک کلیسای نتردام خمود تا پل Lena نزدیک برج ایفل.

پل ها چنان خود را روی رودخانه ها گسترده اند که انگار برای رهگذران ژست می گیرند. هر یک از آن ها داستان، ساختار، شعار و ویژگی خود را دارند. چهار مورد از آن ها پل پیاده رو، دو پل مخصوص عبور قطارهای مترو، بیست و شش پل خصوصی موتورسیکلت ها و عابرین پیاده، سه مورد از آن ها هم بخاطر اتومبیل ها و مترو یا تراموا و حزن دارای پیاده رو بخاطر عابرین هستند.

اشتهار پل Bir Hakeim را از واحه ای لیبیایی گرفتنه اند؛ جایی که داخل آن نیروهای آزاد فرانسوی طی جنگ جهانی دوم با آلمانی ها جنگیدند

نام فدایی از پل ها شهرت پیروزی های فرانسه هستند. پل Bir Hakeim خاطره ی واحه ی لیبی را، جایی که نیروهای آزاد فرانسوی دو لشگر آلمانی را تو سال ۱۹۴۲ منهدم کردند، حی نگه می دارد؛ Lena و Austerlitz صیت های پیروزی های ناپلئون هستند و Alma معروفیت پیروزی اغتشاش Crimean است. جاویدان پل ها را براساس نام افراد معروفیت گذاری کرده اند: یک شاه (Lois Philippe)، یک معماری کردن (Christophe Marie)، یکی از مهتر جمهورهای فرانسه (Charles de Gaulle) و یک رئیس جمهور سنگالی (Leopold Sedar Senghor).

نقاشانی چون Matisse و Mont و عکاسانی از طرف Willy Ronis و Henri Cartier Bresson را وادار کردند تا در آثار خود، نمایی از پل ها و انعکاسشان را داخل رودخانه معقول سن نشان دهند. چندین سال پیش Richard Overstreet، نقاشی که تو پاریس زندگی می کرد، یک دوربین پانوراما کرایه کرد و بوسیله مدت چندین ماه از پل ها و شکوه بلند و باریکشان عکس گرفت. او گفت:پل ها برای من زنده شدند. آن ها به بهترین معیار های هنری تحول شدند و هنوز و همیشه سرزنده هستند و بوسیله بهترین شکل روی رودخانه سن آرمیده اند.

پل ها حتی نام برخی آهنگ ها را تداعی می کنند. در آمریکا افرادی از طرف Doris Day ،Bing Crosby ،Eartha Kitt و the Kingston Trio همگی درباره رودخانه سن آواز خوانده اند. در سال ۱۹۵۵، Dean Martin یکی از آوازهای فرانسوی متعلق به سال ۱۹۱۳، به نام «زیر پل های پاریس» را به یک اپرای فریبنده و بدون تاریکی تغییر کرد.

درون کمدی عاشقانه ی Sabrina ساخته ی Billy Wilder در سال ۱۹۵۴، آدری هپبورن (Audrey Hepburn) به هامفری بوگارت (Humphrey Bogart) از جادوی گام کوفتن روی پل های پاریس می گوید: تو نیمه گمشده ات را پیدا می کنی و هر روز با فنجان قهوه و مجله ات به آن مکان می روی و به صدای رودخانه گوش می دهی.

درواقع فقط یک راه بخاطر کشف پل های پاریس وجود دارد: پیاده روی. با یک جفت کفش ارزان می توانید درون یک روز از شرق بوسیله غرب، از اولین پل به آخرین پل بروید و در میانه ی رویه برای نهار یکی از کافه های به خشکی امدن پل را تفویض کنید.پلی که بوسیله فخر سیمون دو بووار نام گذاری شد

پل سیمون دو بووار جدیدترین پل پاریس و دارای پیاده رو است

پیشنهاد می کنم از پل های متاخر در تور پاریس شروع کنید؛ یک پیاده روی فراخ که درون سال ۲۰۰۶ ساخته شد و صیت فمینیست، رمان نویس و فیلسوف صد بیستمی، سیمون دو بووار را روی آن نهادند. این پل پایین پر حرارت از  کمربندی Peripherique قرار دارد که از Charenton/Bercy می گذرد. این پل نامتقارن و التقاطی، یک پل قوسی و پاندول است که هیچگاه ستون یا توکل گاه زیبنده دیدنی درون آن حیات ندارد. بااین حال این پل روی یکی از وسیع ترین قسمت های رود سن قرار دارد.حتی شگفت انگیزترین خاطرخواهی ها درون فیلم نیز، روی یک پل پاریسی امکان پذیر می شوند

بیرونی پاریس همچنان Il de la Cite است، جزیره ای داخل وسط رودخانه؛ جایی که در زمان های دور پاریس درون آن لباس گرفت. پل Arcole نزدیک تالار دهات پاریس (Hotel de Ville) قرار دارد؛ جایی که آخرین عریضی فیلم Something’s Gotta Give را که تو سال ۲۰۰۳ مصنوع شد در آن فیلم برداری کردند. جک نیکلسون درحالی که حدس می کند چیزی را مکان گذاشته از یک رستوران نزدیک تالار شهر بیرون می آید و وارد پل می شود. یک آکاردئونیست چنین می نوازد: زندگی زیباست. یک قایق توریستی با چراغ های سفید از ذیل پایش گذر می بطی ء. اشک در چشمانش باشگاه می زند. برف ابتدا بوسیله باریدن می کند. خانم با تاکسی از گونه می رسد تا اعتراف کند که هنوز دوستش دارد. نیکلسون به مادام می گوید: «اگر حقیقت داشته باشد، زندگی ام تازه ابتدا شده… من ۶۳ سال دارم و عاشق شده ام؛ برای مقدماتی بار در عمرم.» حتی شگفت انگیزترین خاطرخواهی ها تو فیلم نیز، روی یک پل پاریسی شدنی می شوند.

همین نزدیکی ها، پل Saint Louis، جزیره سیته را بوسیله Ile Saint Louis کوچک پر حرارت وصل می بطی ء. این پل یک پل کوتاه و بی نقص؛ ولی صحنه ای دوستانه برای موسیقی دان ها به خصوص آمریکایی هایی که جاز می زنند، تردستان، بازیگران و پانتومیم بازان است.

در غرب پاریس قدیمی ترین پل شهر با معروف متناقض نما حیات دارد: پل Neuf به معنای «پل جدید». این پل در قعر جزیره سیته و تقریبا در وسط جوی سن در دهات صبر گرفته است. پل جدید با طراحی پیروزی و تکنولوژی صد هفدهمی اولین پل درون پاریس حیات که به کلی از سنگ ساخته شد و به عنوان پیاده رو داخل اختیار انسان قرار گرفت. با وجود پل های دیگر، داخل حاشیه این پل دیگر هیچ خانه ای نبود تا منظره را ویران یواش. هنری چهارم با خلق کردن پل جدید در هر دو طرف جزیره، پیوندی صمیمی و همیشگی بین پاریسی ها و مایه حیات شهر، یعنی رود سن، ساختن کرد.

میدان Vert Galant ازطریق پل جدید سزاوار سرزنش دسترس است

این پیوند همچنان وجود دارد. ظهر تندیس هنری چهارم روی پل، پله هایی وجود دارد که به زمین باریکی در غربی ترین نقطه جزیره سیته و میدان Vert Galant ختم می شوند. برضد بیشتر پارک های پاریس، این پارک در تمام طول شب به روی جمله باز است. زمانی که سطح آب رودخانه بلندی می آید شاخه های بید شکاف دار که انگار درون قلوه حجر ها، نزدیک راسته کاشته شده اند، سطح رود سن را نوازش می کنند. شما همچنین می توانید جلو بیایید و آب را لمس کنید.

پل Arts موزه لوور را به مبنا فرانسه همواره می نرم

یک چهارم کیلومتر به سمت غرب، تو نزدیکی لوور، پل Arts راحتی دارد؛ پلی با میله های چوبی و پیاده روی آهنین که موزه را بوسیله بنیاد فرانسه (Institut de France)، فرهنگستان فرانسه (Academie Francaise) تو آن سوی رودخانه وصل می یواش. اینجا که توجه پیکنیک دوستان را بوسیله خود جذب می کند، زمانی، جایی بخاطر ابراز عشق عاشقان بود که قفل های فلزی به پل می بستند؛ اما این پل عابر بلند، ناتوان تیز از آن بود که تاب این همگی عشق را داشته باشد. قصبه پاریس درکنار پل ردیف بستند و زوج ها بوسیله پل جدید نقل جا کردند و حصارها با پلاستیک های موج دار تعویض شدند؛ اما قفل های خاطرخواهی همچنان در برخی نقاط عجیب، بین حصارهای پل، روی تیرچراغ ها و روی حلقه های آهنی سنگین داخل امتداد رودخانه، جا مانده اند.

بوسیله جانب پایین رودخانه که برویم، امکان پذیر است تاریخچه دوستان مایل باشند که از پل کنکورد (Concorde)، که به بازار کنکورد (Place de la Concorde) و شورای ملی متصل می شود، گذر کنند. این پل تو دوران انقلاب فرانسه ساخته شد که در پیدایش آن از سنگ های باستیل ویران شده مصرف کردند. براساس گفته های Radolphe Perronet، مهندس پل:تا مردم بتوانند بخاطر همیشه آن قصر قدیمی را لگدمال کنند.باشکوه ترین پل در پاریس

پل الکساندر سوم باشکوه ترین پل در پاریس است

زمان حال شانس باشکوه ترین پل پاریس است: پل الکساندر سوم یا Alexandre III؛ یک خوش نویسی رویایی که هتل Invalides را به شانزلیزه وصل می کند. این پل را که برای نمایشگاه جهانی سال ۱۹۰۰ مصنوع شد، به سرافرازی سزار روس، نیکولاس دوم معروفیت نهادند. مجسمه های تمام بدنه و حوری های زیبا، درون میانه ی پل، ضابطه از رله های خود بیرون آورده اند و بوسیله رودخانه نگاه می کنند. چهلچراغ های طلا، فرشته هایی که بر شیپور می دمند، فرشتگان فلکی که در حال سزاوار کردن شیرها هستند، دلفین ها، بازیگر های دریایی، غول های دریایی و پرندگان همه تو حالی شادی هستند. دامن پل، در Left Bank یک کافه شبانه بوسیله نام فاست (Faust) وجود دارد.

پل الکساندر سوم به قدری در پاریس نمادین است که وقتی شهردار، Anne Hidalgo، کمپینی برای ارتقای شهرش بوسیله عنوان محل برگزاری المپیک تابستانی ۲۰۲۴ ترتیب داد، یک تخته دایو ۱۲ متری روی پل ساخت و مسیری متحرک و معلق درکنار آن تعبیه کرد تا نمایش های بازی های المپیکی را بوسیله نمایش بگذارد. داخل پشت این چیز پهن بارو ایفل به قیافه استراتژیکی برای یک چهارچوب ممتاز برای عکاسی کاملا واضح وجود.

روی پل الکساندر ثالث. فروغ پل Bercy درون شب جذابیتی شگفت انگیز دارد

نیز شهر پاریس یومیه میلیون ها دلار صرف پدیدار نگه داشتن سواحل رودخانه می کند و به همین سبب است که در شب ها این پل مانند گردنبندی تابناک است که به گردن سن انداخته شده است. این روشنایی ها پلیس دو مکتب مختلف در نورپردازی هستند: مدرسه پاریس که همه چیز را حتی داخل روز، در گرما غوطه ور می کند، و مکتب Lyon که از نورهای کوچک برای هایلایت کردن جزئیات و فایده بیشتر استفاده می یواش. دکوراسیون پل الکساندر سوم به قاعده نورپردازی Lyon انجام شده است. همچنین طاق ها و لامپا های آویزان پل Bercy، تندیس های روی پل Austerlitz و مدال های وقار که به خشکی امدن پل Change، به افتخار ناپلئون سوم حرف N N را نشان می دهند نیز به همین سبک.

هستند Gary Zuercher، یک بازرگان بازنشسته و یک عکاس قدیمی، به خاطر شکل پل ها درون شب بسیار هیجان خورده شده حیات تا جایی که بیش از ۵ سال از عمرش را صرف کردن عکاسی های سیاه وسفید از پل کرد و آن ها را در یک کتاب ۱۹۰ صفحه ای به «شهرت درخشندگی» پاریس منتشر. کرد از آن جا که پاریس در ماه های تابستانی تا ساعت ۱۱ بوسیله طور کامل تاریک نیست، او بیشتر کارهایش را طی جزئي از جمله زمستان به ثبت رسانده. است او می:گوید من قصد داشتم عظمت پل های پاریس را در دوست داشتنی ترین حالتشان داخل شب مدال.

دهم داخل کشش روز کرجی اتومبیل به خشکی امدن رودخانه سن بسیار جالب است؛ ولی در شب بوسیله سفرهای اکتشافی تبدیل می. شود من بازدیدکنندگان را سوار یکی از قایق های Vedettes de (Paris یک تور) قایقی می کنم؛ زیرا اگر زود بوسیله آماج برسیم می توانیم روی یکی از مادون های بلند جا. بگیریم زمانی که قایق از کوچکتر پل گذر کند، می توانیم ببینیم که چطور نورپردازی ها جزئیات قوس ها و فرشته ها را مدال می.

دهند راهنمای تورها در قایق ها به شما خواهند گفت که پل Marie پل عشاق. است داستان از این قرار است که اگر هنگام عبور جهاز از تحت پل آرزویی کنید و آن را به لباس راز نگه دارید، برآورده خواهد. شد یک شب تابستانی دو دختر دانشجو را برای جهاز سواری بیرون. بردم همان نعوظ که به پل نزدیک می شدیم یک صدای ضبط شده اعلام: «کرد اگر درکنار کسی نشسته اید که دوستش دارید او را ببوسید و زیر پل آرزویی کنید بعد آرزوی شما برآورده خواهد». شد یکی از دخترها با اینکه نامزدش آن لفظ اقیانوس بود چشمانش را بست و آرزو.کرد پل ها، معشوقه

هنرمندان پل های باشکوهی بود دارند که زمانی که انتظارش را ندارید تو نگاره روبه رویتان ظاهر می. شوند یکی از آن ها که مقدار رویت را دارد تو خود پاریس نیست بلکه در نزدیکی شهر (شتو) Chatou درون ۱۶ کیلومتری غرب پاریس استراحت.

دارد من زمانی که یک عصر یکشنبه درون حال پارو کوفتن در یکی از قایق های ۱۰۰ ساله چوبی تو سن، همراه با Kareen Sontag بودم آن را کشف. کردم کارین یکی از اعضای Sequana Association، یک کلوب قدیمی ۳۰ ساله است؛ کلوبی که هدفش بازسازی و نمایش فداکار از مهم ترین قایق هایی است که بین قرن های ۱۹ و ۲۰ در رود سن در رفت وآمد بوده.

اند من می توانستم همچنان که کارین پارو می زد، صدای جیرجیر صندلی ، تکان نوشیدن پارو تو آب و جابه مکان شدن آب به تندی و برخورد آن با کرجی را.

بشنوم او می:گوید شما درون حومه پاریس نیستید؛ بلکه در جنگلی سبز. هستید بوسیله رودخانه و درختان سبزی که در دوردست ها سربرافراشته اند نگاه کنید و شما در ۱۰۰ سال گذشته.

هستید او پارو زد و از پهلو قایق های قدیمی و خانه قایقی هایی که بوسیله اسکله ودیعه شده بودند رد. شد پیش از آنکه از زیر یک تیر آهنی سه گانه طاقی و پل سنگی طرز آهن که زمانی ترن از آن عبور می کرد عبور کند. ایستاد کارین به من گفت که اینجا تشبیه کردن مدرنیته در نقاشی ها و رمان بوده در مقابل ترن وسیله ای وجود که پاریسی ها درون قرن ۱۹ ازطریق آن بوسیله جوامع محلی پهلو رودخانه می آمدند تا از لحظات خویشتن کیف.

ببرند پیر اوت (رنوآر Pierre Auguste) Renoir این پل را در سال ۱۸۸۱ نقاشی. کرد او داخل اثرش پل را ظهر درختان بلوط با شکوفه های صورتی کشیده. است او این پل را مجدد در پس مبنا یکی از آثار معروفش در همین دوروبر به «نام نهار جشنواره» قایقی. کشید گی دو (موپاسان Guy de) Maupassabt در داستان کوتاهش به صیت Femme Fetale از این پل یاد کرده. است او ردیف جهاز های پارویی را که داخل امتداد سن با سرعت می گذشتند چنین توصیف می:درنگ آن ها آنقدر می روند تا آنسوی پل ترن و تو دوردست ها کوچک و کوچک تر می.

شوند این پل داخل اوایل صد ۲۰ روی کارت پستال ها به صورت سیاه و سفید چاپ می.

شد حق با کارین. وجود من واقعا درون دنیای ۱۰۰ سال پیش.

بودم اگر برای عروج به فرانسه خواه پاریس دستور کار ریزی می کنید، برای کاهش هزینه های سفر و انتخابی مفت و آگاهانه، می توانید به معاون موتور جستجوی تبر کجارو، مناسب ترین تبر ثانیه آخری پاریس و تورهای فرانسه را برملا کنید و آفر مدنظرتان را از فروشنده های معتبر.

شاید دوست داشته باشید:

کمیسیون: نماوا، فیلیمو و روبیکا در محاسبه هزینه ترافیک بین الملل بخاطر محتوای داخلی تخلف کرده اند

مجلس اصل ۹۰ مجلس پس از شکایت یکی از نمایندگان، جلسه ای را با حضور رئیس ساترا و مهتر سازمان تنظیم […]

وزارت ارتباطات ۲۴ ساعت به اپراتورها برای رفع اختلال کلاب هاوس زود عدالت

از ۱۹ فروردین، دسترسی به شبکه اجتماعی کلاب هاوس روی شبکه همراه اول، ایرانسل و مخابرات ایران با اختلال مواجه شد. اپراتورهای مذکور داخل […]

آزمایش Find My اپل روی محصولات متفرقه به زودی آغاز می شود

اپل در  کنفرانس WWDC 2020 اعلام کرد می خواهد سرویس Find My را برای وسیله های متفرقه همچنین تو دسترس استراحت […]