شورانرهای Game of Thrones سریال The Three Body Problem را بخاطر نتفلیکس می سازند

admin دسته‌بندی نشده

دیوید بنیاف و دی بی وایس را بیش از هر چیز به عنوان خالقان سریال ورزش تاج و اورنگ (Game of Thrones) می شناسیم؛ افرادی که هرچند به عقیده ی اکثر طرفداران این سریال نتوانستند آن را به نیکی بوسیله پایان برسانند، ولی دستاوردهای کمی غم درون فصل های ابتدا این اثر پربیننده نداشتند. تو جدیدترین اخبار سینما و تلویزیون مطلع شدیم که نتفلیکس (Netflix) با بنیاف و وایس قراردادی توشیح کرده و آن ها قرار است سریال The Three Body Problem را براساس کتابی با همین نام اقتباس کنند.

The Three Body Problem اثری از نویسنده ی چینی لیو سیشین است که در سال ۲۰۰۸ منتشر شد و در سال ۲۰۱۴ هم برگردان ی انگلیسی آن بوسیله بازار آمد؛ کتابی علمی تخیلی که عنوان آن به «مسئله سه گانه جسم» داخل «مکانیک مداری» اشاره دارد (مسئله سه جسم، جریان ای در فیزیک و مکانیک است که می گوید چنانچه مفروضات مربوط به موقعیت، سرعت و بزه سه جسم را بدانیم، می توانیم حروف لول و سرعت آن ها را در موقعیت های زمانی دیگر شمارش کنیم. مکانیک مداری همچنین شاخه ای از مکانیک است که به معاینه ی مدار لول ماهواره ها مربوط می شود).

این کتاب که تا امروز جوایز مختلفی را به دست آورده، اولین جلد از سه گانه ای با نام «یادآوری گذشته زمین» (Remembrance of Earth’s Past) است و دو زرنگ بعدی آن نیز «جنگل تاریک» (The Dark Forest) و «پایان اجل» (Death’s End) معروفیت دارند. داخل جلد مطلع این کلکسیون با اولین تلاقی بشر با تمدنی خاله مواجه می شویم؛ ماجرایی که باعث می شود همه ی انسان ها با تهدیدی مشترک رو به رو شوند و این قضیه از جهاتی باعث اتحاد آن ها می شود و از زوایایی بی قراری باعث دورتر شدن آن ها از یکدیگر می شود.

پیتر فریدلندر، معاون مدخل سریال های اوریجینال نتفلیکس درون بلاگ مخصوص این شرکت به ارائه ی توضیحاتی در مورد اقتباس سریالی این اثر پرداخته و از به اختتام الحاق مباحثه با Yoozoo Group به نشانی صاحب حقوق هر سه فرز این مجموعه بخاطر تولید سریالی به زبان انگلیسی صحبت کرده است.

لیو سیشین ادیب ی کتاب ها درون تولید این سریال به نشانی تهیه کننده ی مشاور نقش خواهد شد و کن لیو، مترجم انگلیسی کتاب ها نیز به او در این راه کمک می کند. همچنین الکساندر وو، از نویسندگان سریال خون حقیقی (True Blood) و شورانر فصل دوم سریال ترس (The Terror: Infamy) بی آرامی درکنار بنیاف و وایس، از نویسندگان و تدارک کنندگان اجرایی آن خواهد وجود. درکنار این افراد، رایان جانسون و رام برگمن نیز درون تدارک ی سریال نقش مهمی خواهند داشت.

فریدلندر با اشاره بوسیله توانایی های بالای دیوید بنیاف، دی بی وایس و الکساندر وو در خلق کردن تجربیاتی جاه طلبانه و تأثیرگذار، اختلاط آن ها با رایان جانسون و رام برگمن بوسیله عنوان افرادی با استعداد را ترکیبی طلایی می داند و از جناب لیو سیشین تو تیم تولید پروژه نیز اظهار فرح کرده و می گوید: «هدف همه ی ما درکنار غم یک چیز است: ادای اعتبار به این داستان فوق العاده و نمایش ی جذاب ترین ماجراهای ممکن بوسیله مخاطبان.»

سیشین نیز درون مورد همکاری در تولید این پروژه می گوید: «من بیشترین حرمت را بخاطر آویشن تولید کننده ی این سریال قائل هستم و متکی اضافی به کار آن ها دارم. کتاب من اثری است فراتر از یک ملت، فرهنگ یا نژاد خاص و داستانی است که به ما سرنوشت مردمی را به نشانی یک اجتماع طاسی علامت می دهد، نه جدا از بی آرامی. واقعاً برای من مباهات اهمیت است که به عنوان دبیر ی این پی علمی تخیلی منحصربفرد شاهد این باشم که مخاطبان زیادی از گوشه و کنار جهان آن را دنبال خواهند کرد و افراد بیشتری ازطریق سریال نتفلیکس با آن آشنا خواهند شد.»

همین طور بنیاف و وایس همچنین در بیانیه ی خود به ارزان تولید سریال می گویند: «سه گانه ی لیو سیشین جاه طلبانه ترین مجموعه ی علمی تخیلی است که تا بوسیله حال خوانده ایم؛ اثری که مخاطبان را با خود به سفری دور و دراز از دهه ی ۱۹۶۰ تا پایان زمان و از عمر روی سیاره ی آبی ما تا دوردست ترین مرزهای دنیا می برد. ما مجاهدت داریم چند سال آینده ی خویشتن را صرف حی کردن دنیای این مجموعه درون قالب سریالی برای مخاطبان تو سراسر گیتی کنیم.»

و درنهایت الکساندر وو نیز چنین نظری در تک این سریال دارد: «اقتباس از روی یکی از مبصر ترین شاهکارهای علمی تخیلی چینی واقعاً برای من ارزشمند است و این سه گانه تمام چیزهایی که عاشق آن ها هستم را تو خویشتن جمع آوری کرده است. اثری با کاراکترهای جذاب و شخصیت پردازی های پیچیده به همراه ارائه ی مفاهیمی درون اب هستی که همه را در قالب نوشته هایی عمیق و زیبا به مخاطب عرضه می دهد. واقعاً التهاب خورده هستم که همدستی خود با نتفلیکس را از این طور جایی فاتحه می کنم.»

هنوز مفروضات بیشتری داخل مورد سریال The Three Body Problem منتشر نشده و باتوجه به عظمت پروژه، احتمالاً باید مدت ها برای تماشای آن صبر کنیم.

شاید دوست داشته باشید:

کمیسیون: نماوا، فیلیمو و روبیکا در محاسبه هزینه ترافیک بین الملل بخاطر محتوای داخلی تخلف کرده اند

مجلس اصل ۹۰ مجلس پس از شکایت یکی از نمایندگان، جلسه ای را با حضور رئیس ساترا و مهتر سازمان تنظیم […]

وزارت ارتباطات ۲۴ ساعت به اپراتورها برای رفع اختلال کلاب هاوس زود عدالت

از ۱۹ فروردین، دسترسی به شبکه اجتماعی کلاب هاوس روی شبکه همراه اول، ایرانسل و مخابرات ایران با اختلال مواجه شد. اپراتورهای مذکور داخل […]

آزمایش Find My اپل روی محصولات متفرقه به زودی آغاز می شود

اپل در  کنفرانس WWDC 2020 اعلام کرد می خواهد سرویس Find My را برای وسیله های متفرقه همچنین تو دسترس استراحت […]