خاصیت منتقدان به فیلم The Trial of the Chicago 7

admin دسته‌بندی نشده

فیلم The Trial of the Chicago 7 یا تو کلمه فارسی «محکمه شیکاگو هفت» یکی از جدیدترین آثار درام، تاریخی و دلهره آور سرویس استریم نتفلیکس (Netflix) است که بوسیله مشت کارگردان هنرمند و بااستعدادی به معروفیت آرون سورکین، که داخل رزومه خود شریک شدن در ساخت فیلم Molly’s Game (بازی مالی)، فیلم Steve Jobs (استیو جابز)، فیلم Moneyball (مانی جناح)، فیلم The Social Network (شبکه اجتماعی) و فیلم Charlie Wilson’s War (غوغا چارلی ویلسون) و غیره را دارد، ساخته شده است. فیلم دادگاه شیکاگو هفت، دومین اثر بلند آرون سورکین محسوب می شود که آن را کارگردانی کرده است و درکنار حکم حرفه کارگردانی، نویسندگی و تهیه کنندگی و غیره را حزن ارتکاب می دهد. در فیلم دادگاه شیکاگو هفت، بازیگران و هنرمندان بااستعدادی مشابه یحیی عبدل متین دوم در نقش بابی سیل، ساشا بارون کوهن در نقش ابی هافمن، جوزف گوردن لویت داخل نقش ریچارد شالتز، مایکل کیتون داخل نقش رمزی کلارک، فرانک لانگلا در نقش ژولیوس هافمن، ادی ردمین داخل نقش تمامیت هیدن، مارک رایلنس درون نقش ویلیام کانستلر، جرمی استرانگ در نقش جری روبین و جان کارول لینچ درون نقش دیوید دلینگر و چند عضو دیگر حضور داشته و به ایفای نقش پرداخته اند.

فیلم دادگاه شیکاگو هفت در تاریخ ۲۵ سپتامبر ۲۰۲۰ (۴ مهربانی ۱۳۹۹) به رخساره محدود در چند سینمای گزینش شده در ایالات متحده، به نمایش در آمد. لازم به ذکر است که سازندگان تصمیم دارند این فیلم را داخل تاریخ ۱۶ اکتبر (۲۵ مهر) در سرویس استریم نتفلیکس به نمایش تو بیاورند. تا به این وقت این اثر درام تشخیص ۷۴ را از بین ۲۷ نقد فیلم و سریال که درون سایت متاکریتیک استراحت گرفته، به مشت آورده است. نگارش فیلمنامه این اثر برعهده خود آرون سورکین بوده است. در مناظره تهیه کنندگی این اثر هم استوارت ام. بسر، مت جکسون، مارک پلات و تایلر تامپسون فعالیت کرده بودند. این فیلم به طور کلی نقدهای مختلفی شهود کرد که تعداد یدکی از آن ها داخل قطع متوسط و رو به اوج بودند. اکثر منتقدان هم عملکرد بازیگران و نحوه ورزش آن ها را ستایش کردند و اعتقاد داشتند که موازی سازی مدرن دهه ۱۹۶۰ برجسته انجام شده است. از طرف دیگر هم ۵۲ منتقد سایت راتن تومیتوز تیمار که این معلول تاریخی را تماشا کرده بودند، نظرات مختلف و متفاوتی درباره آن داشتند و نمره کلی ۹۲ درصد را برای آن ثبت کرده اند.

از آن مکان که اخیرا فیلم The Trial of the Chicago 7 در ایالات متحده بوسیله ارائه درآمده، سایت های بین المللی معتبر و محبوب در زمینه نقد فیلم و سریال، نقد و امتیاز های خود را برای این فیلم منتشر کرده اند. تو ادامه مروری بر نقد فیلم The Trial of the Chicago 7 از دیدن سایت های معتبر دنیا خواهیم داشت؛ اما پیش از آن می توانید خلاصه ی داستان این فیلم را که منتشر شده هم بخوانید:آن چیزی که قرار بود یک اعتراض مسالمت آمیز نسبت بوسیله کنوانسیون ملی حزب دموکرات درون سال ۱۹۶۸ باشد، به یک نبرد و درگیری زیاد خشن بین پلیس و گارد ملی تبدیل شد. راه اندازی دهندگان این اعتراض، از جمله ابی هافمن، جری روبین، تام هیدن و بابی سیل، بوسیله جرم ساخت وپاخت برای زیر زدن به یک شورش متهم شدند و دادگاه تشکیل شده بخاطر آن ها، به یکی از اسمی ترین و بدنام ترین دادگاه های کتاب تبدیل شد.

حال بیایید با هم نگاهی به نقدهای منتشر شده از فیلم The Trial of the Chicago 7 بیندازیم:

ریچارد روپر | شیکاگو سان تایمز

۱۰۰ از ۱۰۰برخی از وقایع از شیار زمانی واقعی دوباره درکنار هم قرار گرفتند. بله درست است، فیلم The Trial of the Chicago 7 از مجوز شعری مصرف می کند (مجوزی که به نویسنده و ستاره دستور می دهد تغییراتی را بوسیله وجود بیاورد). این یک اثر خوش ذات نیست؛ بلکه یک روش برای بوسیله تصویر کشیدن رویدادهایی است که در عین حال که قدرت مفرط یدکی دارند، دارای حقایق مهمی غم هستند. یکی از بهینه فیلم های امسال.

اوون گلیبرمن | ورایتی

۹۰ از ۱۰۰فیلم The Trial of the Chicago 7 از آرون سورکین یک درام نادر درباره دهه ۱۹۶۰ است. این فیلم آنقدر قدرتمند، معتبر و تکان دهنده است که این حس را در مخاطب بوسیله وجود می آورد که انگار این شعر درون همین عهد کنونی رخ می دهد.

برایان ترویت | یو اس ای تودی

۸۸ از ۱۰۰سازنده این اثر، یک فیلم سرگرم کننده، بسیار بزرگ و واقعا خوشبینانه را باریک است که اصلا نمی توان آن را فراموش کرد؛ خصوصا ته آن را که علامت می دهد انسانیت ابد باید کنار سیستم قدرت کند.

دیوید رونی | هالیوود ریپورتر

۸۰ از ۱۰۰سورکین فیلمی باریک که جذاب، افتابی و نافذ است. این جای پا مستحکم همانند نیکوترین فرمان او آموزنده است و همیشه ادبیات و شخصیت ها را در اولویت خود قرار می دهد.

لیا گرین بلات | اینترتینمنت ویکلی

۷۵ از ۱۰۰فیلم The Trial of the Chicago 7 گذشته را درون یک چهارچوب دوست داشتنی راحتی می دهد؛ نه فقط بوسیله عنوان یک پیشگفتار، بلکه به عنوان یک مدرک و نجیب زنده. چیزی که ما آن را بوسیله وضوح عجیب می گیریم.

جاستین پنجه | لس آنجلس تایمز

۷۰ از ۱۰۰فیلم The Trial of the Chicago 7 در عین حال که سرگرم کننده است، ممکن است نتواند رضایت همگی را بوسیله تعاقب داشته باشد. دموکراسی یک کار پلید است. ولی بوسیله نظر می رسد که عنصری از بی نظمی واقعی و ساکن، فراتر از حوزه این فیلم است.

ای. او. اسکات | ای وی کلاب

۶۰ از ۱۰۰با درنظرگرفتن همه چیز، من فکر نمی کنم که این فیلم جای پا مفرط عطا باشد. دست افزار های زیادی در آن بود دارد و مبتدی است؛ بین اهمیت شخصی و استهزا شدن مدام در حال جابه جایی است. اما داخل عین حال غصه فیلمی نیست که بشود به فراغت آن را فراموش کرد. تا حدی این یک اتفاق ناگهانی است.

پیتر بردشاو | گاردین

۴۰ از ۱۰۰متاسفانه لحن بازآفرینی ماجرای دادگاه Chicago Seven که در ایالات متحده رخ داده بود، بیش کسل کننده و کاملا بی اثر است که تا حدودی غصه قضاوت اشتباه در آن قیافه می گیرد؛ فیلمی که سورکین آن را کارگردانی و فیلمنامه آن را تصنیف است.

همچنین در آخر و به عنوان جمع بندی باید گفت که فیلم The Trial of the Chicago 7 امتیاز هایی کسب کرده که باعث می شوند بتوانیم آن را تجربه ای نسبتا خوب و بسیار سرگرم کننده بدانیم؛ بنابراین اگر با مطالعه تقدیر ابتدا این پست و نظرات منتقدین، حس می کنید که این اثر مطابق با سلیقه شما است، پس ما هم تماشای آن را به شما کاربران خوب زومجی پیشنهاد می کنیم.

شاید دوست داشته باشید:

کمیسیون: نماوا، فیلیمو و روبیکا در محاسبه هزینه ترافیک بین الملل بخاطر محتوای داخلی تخلف کرده اند

مجلس اصل ۹۰ مجلس پس از شکایت یکی از نمایندگان، جلسه ای را با حضور رئیس ساترا و مهتر سازمان تنظیم […]

وزارت ارتباطات ۲۴ ساعت به اپراتورها برای رفع اختلال کلاب هاوس زود عدالت

از ۱۹ فروردین، دسترسی به شبکه اجتماعی کلاب هاوس روی شبکه همراه اول، ایرانسل و مخابرات ایران با اختلال مواجه شد. اپراتورهای مذکور داخل […]

آزمایش Find My اپل روی محصولات متفرقه به زودی آغاز می شود

اپل در  کنفرانس WWDC 2020 اعلام کرد می خواهد سرویس Find My را برای وسیله های متفرقه همچنین تو دسترس استراحت […]