نفوذ کردن منتقدان به فیلم Rebecca – ربکا

admin دسته‌بندی نشده

فیلم Rebecca یا تو تعبیر فارسی «ربکا» یکی از جدیدترین آثار درام، اسرارآمیز، دلهره آور و رمانتیک سرویس استریم نتفلیکس (Netflix) است که به مشت کارگردان بازیگر و بااستعدادی بوسیله شهرت بن ویتلی که پیدایش فیلم Happy New Year, Colin Burstead (سال نو مبارک، کالین برستد)، فیلم Free Fire (شلیک آزاد)، فیلم High-Rise (بارو)، فیلم The ABCs of Death (الفبای مرگ)، فیلم Kill List (سیاهه ترور)، سریال Doctor Who (دکتر هو) و غیره را تو رزومه کارگر خود دارد، باریک شده است. داخل فیلم ربکا، بازیگران محبوب و بااستعدادی مانند لیلی جیمز درون نقش خانم دو وینتر، آرمی همر درون نقش ماکسیم دو وینتر، کریستن اسکات توماس داخل نقش خانم دنورز، تام گوودمن-هیل در نقش فرانک کراولی، کیلی هاوز در نقش بئاتریس لیسی، سم رایلی در نقش جک فاول، ان داود در نقش بانو ون هاپر، بنیاد کرامپتون داخل نقش هبرت دووال، مارک لوئیس جونز درون نقش بازرس ولش، جین لاپوتیر داخل نقش مادربزرگ و اشلی رینولدز داخل نقش رابرت و غیره پیشگاه داشته و به ایفای نقش پرداخته اند.

فیلم ربکا درون کتاب ۱۶ اکتبر (۲۵ مهر) داخل یک سری از سینماهای اختصاص و انتخاب شده ی کشور انگلیس به نمایش درآمد. از طرف دیگر هم سرویس استریم نتفلیکس غرض داشت که داخل تاریخ ۲۱ اکتبر (۳۰ مهربانی) این اثر را بخاطر مشترکان خود نمایش بدهد. تا به این حین این پی نمایشنامه امتیاز ۴۷ را از بین ۲۳ نقد فیلم و سریال که در سایت متاکریتیک قرار گرفته، به دست آورده است. نگارش فیلمنامه این اثر برعهده جین گلدمن، جو شراپنل و انا واترهاوس بوده است. این سه هنرمند این فیلمنامه را براساس رمانی که دفنه دو موریه با همین نام منتشر کرده بود، نوشته اند. در مناقشه تهیه کنندگی این معلول تیمار تیم بیون، اریک فلنر و نیرا پارک فعالیت کرده بودند. این فیلم بوسیله طور کلی نقدهای مختلفی دریافت کرد که اکثر آن ها در بخش متوسط و رو به پایین قرار داشتند. منتقدان بر این عقیده بودند که نسخه مبنا ویتلی از داستان ربکا، در کچل اثر خوبی است اما نه توانسته آنطور که باید و شاید به متریال پا بر جا و کلاسیک وفادار باشد و خیر بوسیله صورت تمام روی پای خودش ایستاده است. از طرف دیگر هم ۸۰ منتقد سایت راتن تومیتوز هم که این جای پا رمانتیک را تماشا کرده بودند، نظرات متنوع و متفاوتی درباره آن داشتند و نمره کلی ۵۵ درصد را برای آن ثبت کرده اند.

از آن جا که مدتی است فیلم Rebecca داخل قلمرو انگلیس و سرویس استریم نتفلیکس به نمایش درآمده، سایت های بین المللی برومند و محبوب در ماخذ نقد فیلم و سریال، نقد و امتیاز های خویشتن را برای این فیلم منتشر کرده اند. تو ادامه مروری پیاده شدن نقد فیلم Rebecca از دید سایت های معتبر گیتی خواهیم داشت؛ ولی پیش از آن می توانید خلاصه ی رمان این فیلم را که منتشر شده هم بخوانید:ادبیات حول محور عیال جوانی (با ورزش لیلی جیمز) می چرخد که با یک مرد بیوه و ثروتمند بوسیله نام ماکسیم (با بازی آرمی همر) زناشویی می کند. اما این زن کبیر بی اندازه زود متوجه می شود که اینک باید دون سایه همسر مرحوم ماکسیم یعنی ربکا عمر بطی ء که سال ها پیش به طرز مرموزی جان خویشتن را از مشت داده است. او که یک زن سهل لوح و بی امتحان محسوب می شود، زندگی جدید خود را درون املاک خانوادگی همسر جدیدش که در یکی از ساحل های انگلیسی قرار دارد، آغاز می کند. اما خیلی مهلت با مشکلات مختلفی روبه رو می شود. با اینکه زوجه زیبا و دوست داشتنی سابق ماکسیم مرده، اما میراث او همچنان توسط ننه شرور این مسکن یعنی بانو دنورز (با ورزش کریستین اسکات توماس) زنده نگه داشته می شود.

حال بیایید با بی آرامی نگاهی بوسیله نقدهای منتشر شده از فیلم Rebecca بیندازیم:

مایک لاسل | سان فرانسیسکو کرونیکل

۷۵ از ۱۰۰با اینکه فیلم Rebecca یک سری شکست هایی دارد، اما جیمز تو هر لحظه ای شناخت داشتنی و همیشه دلسوز است؛ آن هم به خاطر این است که ما به وضوح، مجاهدت همیشگی او را برای انجام بهینه کار، می بینیم. از این گذشته، وافر سخت می نبوغ از شخصیتی بخشیدن و دست کشید؛ آن هم وقتی که می بینیم خود او از آن دست نکشیده است و کامل تقلا خود را می کند. یکی از خوبی های این فیلم، این است که ما دیگر شاهد سانسورهای دهه ۴۰ نیستیم؛ سانسوری که باعث می شد یک بخش کلیدی از داستان حذف شود و اینجا جناب دارد.

لیا گرین بلات | اینترتینمنت ویکلی

۶۷ از ۱۰۰با درنظرگرفتن یا نگرفتن آن داستان مقدس و محبوب، خیلی ابدار است که نبود یک سری چیزها را تو اثر جذاب و پرزحمت بن ویتلی دریافتن نکنیم. بارزترین آن ها تیمار احتمالا وجود لارنس الیویه و جون فونتین است.

مویرا مک دونالد | سیاتل تایمز

۵۰ از ۱۰۰این روزها ما دیگر نمی توانیم سیر کنیم. بنابراین بی نهایت جذاب است که بتوانیم چنین صحنه ها و چشم اندازهای زیبا را در این فیلم ببینیم. یک فیلم خوب می خواهید؟ نسخه اصلی فیلم ربکا را به جای این اثر تماشا کنید. البته احتمالا خودتان از قبل این را می دانستید.

پیتر بردشاو | گاردین

۴۰ از ۱۰۰نسخه ۲ فیلم ربکا، با طولانی حماقت، ساده بودن و ضعف هایی که دارد، لحظات جذابی را هم به ارمغان می آورد. از بعضی زوایا می توان گفت که این فیلم از دید روایتی شباهت اضافی با نسخه حقیقی دارد تا فیلمی که هیچکاک باریک حیات.

شیلا اومالی | راجر ایبرت

۳۸ از ۱۰۰در بخش دوم این فیلم، لیلی جیمز یک صراحت خاص و طراوت بخشی را به نقش خویشتن می آورد. متین در زمانی که این شخصیت، مهار شرایط را برعهده می گیرد. این در صورتی است که در بخش ابتدایی فیلم، مخاطب به سختی متقاعد می شود که این کاراکتر، شخصیتی حساس، بی جرات و ضعیفی دارد.

آنجلیکا جید بستین | ولچر

۳۰ از ۱۰۰چیزهایی داخل این فیلم بود دارد که متاسفانه آن را تبدیل بوسیله یک اتلاف وقت می کند. مواردی که داخل این فیلم وجود داشتند، خیر عزب باعث خسته بودن این بازسازی ردی شدند، بلکه سایه آن ها روی چندین اثر اخیر هالیوود بی آرامی دیده می شود.

همچنین درون فرجام و به عنوان جمع بندی باید گفت که فیلم Rebecca نمره هایی کسب کرده که باعث می شوند بتوانیم آن را اثری متوسط و تا حدودی سرگرم کننده بدانیم؛ بنابراین اگر با وارسی قسمت مقدمه این پست و نظرات منتقدین، حساسیت می کنید که این اثر مطابق با سلیقه شما است، پس ما هم تماشای آن را بوسیله شما کاربران خوب زومجی پیشنهاد می کنیم.

شاید دوست داشته باشید:

کمیسیون: نماوا، فیلیمو و روبیکا در محاسبه هزینه ترافیک بین الملل بخاطر محتوای داخلی تخلف کرده اند

مجلس اصل ۹۰ مجلس پس از شکایت یکی از نمایندگان، جلسه ای را با حضور رئیس ساترا و مهتر سازمان تنظیم […]

وزارت ارتباطات ۲۴ ساعت به اپراتورها برای رفع اختلال کلاب هاوس زود عدالت

از ۱۹ فروردین، دسترسی به شبکه اجتماعی کلاب هاوس روی شبکه همراه اول، ایرانسل و مخابرات ایران با اختلال مواجه شد. اپراتورهای مذکور داخل […]

آزمایش Find My اپل روی محصولات متفرقه به زودی آغاز می شود

اپل در  کنفرانس WWDC 2020 اعلام کرد می خواهد سرویس Find My را برای وسیله های متفرقه همچنین تو دسترس استراحت […]