فولکس واگن: از ورود اپل به صنعت خودرو استقبال خواهیم کرد

admin دسته‌بندی نشده

روز گذشته رویترز گزارشی منتشر کرد که جزئیات برنامه ی اپل برای ارائه ی خودروی خودران را بازگو می کرد؛ اطلاع مهمی که به سرعت به تیتر نخست تمامی خبرگزاری ها تبدیل و موجب افزودن سهام اپل و سقوط سهام تعدادی از تولیدکنندگان خودروهای الکتریکی از جمله تسلا شد. این کار باعث شد ایلان ماسک در توییتی بوسیله مفروضات منتشرشده درباره ی فناوری باتری خودرو خودران اپل واکنش نشان دهد. حال یکی دیگر از بنیانی ترین اشخاص صنعت خودرو، مدیرعامل فولکس واگن، از آمدن اپل به این صنعت و رقابت با آن استقبال کرده است.مقاله ی مرتبط:مورگان استنلی: خودروی خودران اپل رقیبی ترسناک بخاطر تسلا خواهد حیات

هربرت دیس (مدیرعامل گروه فولکس واگن) به هذیان اخیر درباره ی تولید Apple Car پاسخ داده و گفته است این خودروساز ارشد آلمانی از هم چشمی استقبال می بطی ء و اعتقاد دارد که ورود بازیگران جدید به این صنعت جهت نوآوری بیشتر خواهد شد. دیس در پاسخ به سؤال یکی از کاربران لینکدین (LinkedIn) با محوریت پروژه ی تیتان، می گوید:ما منتظر رقبای جدیدی هستیم که مطمئنا تغییر و پیشرفت تو صنعتی ما را دوباره عجله می کنند و مهارت های جدیدی به ارمغان می آورند.

ارج گذاری باورنکردنی [رقبای جدید] و تو نتیجه، دسترسی تقریبا نامحدود آن ها به منابع، توجه بیشتری به صنعت ما طلبیدن می کند. این یک چالش واقعی خواهد بود؛ چالشی که ابعادی بزرگ تر از آنچه درون صنعتی ما وجود دارد، خواهد داشت. چندی پیش گفته بودم باارزش ترین شرکت جهان مجدد می تواند یک انبازی خودروسازی مثل  تسلا، فولکس واگن و شاید اپل باشد. 

به گفته ی رویترز، اپل عزیمت دارد تو سال ۲۰۲۴ خودروی خودران را با فناوری به تعبیر سطح بعدی باتری روانه ی راسته کند. باتری یادشده مبتنی پهلو طراحی «تک سلولی» است و این امکان را به مهندسان می دهد که سلول های مهجور را در یک باتری جمع و فضای بسته و جاهل شایان استفاده در باتری را آزاد کنند. این نقشه کشی به معنای ماده ای فعال تر است که می تواند پیمودن مسافت بیشتر را بوسیله ارمغان آورد. نیز گفته می شود اپل در حال ساخت یک ترکیب شیمیایی جدید بخاطر استعمال درون باتری به نام لیتیوم فسفات آهن (LFP) است که ایمنی بیشتری دارد و احتمال گرم شدن آن کمینه است. طبق شواهد به دست آمده، احتمالا خودروی خودران اپل برای تصویربرداری از محیط پیرامون و تشخیص موانع از حسگر لایدار یکروز می گیرد که به نوعی نقش چشم هوشمند را برای خودروهای خودران اجرا می کنند.

گروه فولکس واگن از سال ۲۰۱۶ بوسیله عنوان مبصر ترین خودروساز جهان از نظر فروش محسوب می شود. غول صنعت خودرو، وسایل نقلیه با برندهای آئودی، بنتلی، بوگاتی، لامبورگینی، پورشه، اسکانیا، اشکودا، MAN و فولکس واگن به فروش می رساند؛ شهرت های جلال که این خودروساز را به یکی از غنی ترین و باارزش ترین شرکت های گیتی تبدیل کرده است. دیدگاه مدیرعامل این شرکت نشان می دهد شایعات اخیر درون مورد اتومبیل اپل تا چه حد صنعت خودرو را فراگرفته است. همان طور که گفته شد، بوسیله قفا گزارش رویترز، سهام غول فناوری کوپرتینو در بورس نَزَدک حدود چهار درصد پیشرفت و سهام تسلا حدود شش درصد افت کرد.

روز گذشته ایلان ماسک اعلام کرد که در تاریک ترین روزهای توسعه ی تسلا معیار ۳، با اپل و شخص تیم کوک (مدیرعامل اپل) مناسبت اندوهناک است تا تسلا را به بها یک دهم مقدار کنونی، به غول فناوری کوپرتینو پیشنهاد بدهد؛ اما در نهایت آویشن کوک از حضور در جلسه بخاطر مذاکرات احتمالی صرف دید کرده است.

بر اساس اطلاعات منتشرشده، کوپرتینویی ها با معرفی کردن Apple Car منظور دارند بازار متراکم را مرام استراحت دهند و گفته می شود سیاست آن ها در این صنعت مانند تسلا خواهد بود. با این اوصاف، می نبوغ حدس زد که در آینده ای خیر چندان دور، دو شریک شدن یادشده رقیب مستقیم یکدیگر خواهند وجود و رقابت جذابی در صنعتی خودروهای خودران آغاز خواهد شد و به پیش برد این صنعت بی سابقه کمک شایانی خواهد کرد.بیشتر بخوانید:نارضایتی برخی از کارمندان فیسبوک از ستیزه تبلیغاتی علیه قابلیت های حریم مخصوص اپلاپل عرضه آیفون های خصوصی هکرهای کلاه سفید و محققان امنیتی را آغاز کرده استممنوعیت تردد شب هنگام کامیون و تریلی در تهران از شنبه ۶ دی ماهدیاول 1260 خراج همدستی دوکاتی و لامبورگینی معرفی شدکارلکس دیزاین نسخه Racing Green مرسدس بنز X کلاس را شناساندن کرد

شاید دوست داشته باشید:

کمیسیون: نماوا، فیلیمو و روبیکا در محاسبه هزینه ترافیک بین الملل بخاطر محتوای داخلی تخلف کرده اند

مجلس اصل ۹۰ مجلس پس از شکایت یکی از نمایندگان، جلسه ای را با حضور رئیس ساترا و مهتر سازمان تنظیم […]

وزارت ارتباطات ۲۴ ساعت به اپراتورها برای رفع اختلال کلاب هاوس زود عدالت

از ۱۹ فروردین، دسترسی به شبکه اجتماعی کلاب هاوس روی شبکه همراه اول، ایرانسل و مخابرات ایران با اختلال مواجه شد. اپراتورهای مذکور داخل […]

آزمایش Find My اپل روی محصولات متفرقه به زودی آغاز می شود

اپل در  کنفرانس WWDC 2020 اعلام کرد می خواهد سرویس Find My را برای وسیله های متفرقه همچنین تو دسترس استراحت […]