آمار شرایط شغلی کارکنان دیجی کالا منتشر شد

admin دسته‌بندی نشده

دیجی کالا پس از ۱۴ سال از زمان آغاز فعالیت، گزارش منابع انسانی خود را منتشر کرد. در این گزارش، شرایط نیروی انسانی شاغل در دیجی متاع از جمله وضعیت استخدام، تعداد، جنسیت، میانگین سنی، مدرک تحصیلی و … شرح داده شده است.

دیجی کالا که تعدادی پیش گزارش سالانه ی عملکرد خود را بخاطر اولین وعده منتشر کرده بود، نیت دارد با خلق کردن شفافیت بیشتر، گونه خود بخاطر ورود بوسیله بورس را هموارتر کند.تعداد کارکنان و تنوع شغلی

در گزارش دیجی رخت می بینیم که بزرگ ترین فروشگاه اینترنتی کشور، فعالیت خود را داخل سال ۸۵ تنها با ۷ نفر آغاز کرد. این تعداد در سال ۹۸ به ۴۰۸۸ نفر و درون سال متاخر به ۶ هزاره و ۱۳۵ نفر گویا است. البته هنوز تا انتهای سال فاصله داریم و احتمال استخدام سه گانه هزار نیروی جدید بود دارد.

دیجی رخت هنگام هفت سال، ۳۰ برابر نیرو استخدام کرده است. تو این میان، نیروی انسانی دیجی متاع تا ۷۷ درصد در مدخل عملیاتی محتوی پخش و توزیع، انبار، امور مشتریان و محتوا مشغول به کار است.

سهم کارکنان در بخش تکنولوژی ۵ درصد است که مشغول فعالیت هایی از جمله برنامه نویسی و مدل سازی نرم افزار هستند. این بخش بیشترین استخدام را تو سال ۹۹ بوسیله خود اختصاص داده است. پاره غیر عملیاتی مشارکت شامل بازاریابی، بازرگانی، مالی، منابع انسانی، حقوقی، توسعه کسب و کار، امتحان مشتریان و ریسک ۱۸ درصد کارکنان را تشکیل می دهد.

اکنون ۴۸۶ عنوان شغلی در دیجی کالا وجود دارد و درون این زمینه، دیجی کالا جزو شرکت های دارای بیشترین تنوع شغلی محسوب می شود.میانگین اهل سنت و جنسیت کارکنان

میانگین سنی کارکنان دیجی متاع از زمان تأسیس تاکنون، بین ۲۸ تا ۳۲ سال است؛ داخل واقع بیشتر افراد شاغل در دیجی کالا تولد دهه ۶۰ و ۷۰ هستند و جوان ترین بی نظیر عزب ۱۸ سال سن دارد. همچنین ۲۵ درصد از مدیران این پلتفرم اندک از ۳۲ سال سن دارند.

این موضوع دیجی کالا را در مقایسه با همکاری های بزرگ فناوری جهان از جمله اپل، آمازون و زلاندو داخل مقام برتر قرار می دهد.

بعد از تهران، بیشتر کارکنان دیجیکالا اهل استان البرز و بعد گیلان، آذربایجان شرقی، همدان و لرستان هستند. این به معنای جمعیت ۵۰ درصدی کارکنان دیجی کالا است که متولد استانی به جز تهران هستند.

بنا بوسیله اعلام دیجی کالا، در فرایند استخدام و ارتقا شغلی، ویژگی جنسیتی اعمال نمی شود؛ با این حال نسوان تنها ۱۶ درصد کارکنان طاس مجموعه را تشکیل می دهند. زنان شاغل تو دیجی کالا، ۲۶ درصد موقعیت های مدیریتی را به خویشتن ویژه داده اند. در بخش های دیگر، زنان اکثرا در قسمت های غیر عملیاتی حضرت دارند.

البته دیجی کالا با مقایسه ی شرایط حضور زنان در شرکت های مطرح، دنیا اعلام می درنگ که وضعیت مساعدی در این شرکت وجود دارد.

مدیرعامل دیجی کالا در مراسم پراکندن گزارش سرمایه های انسانی آن، اذعان کرد که باید استخدام داخل شرکت، تنوع بیشتری داشته باشد و از هر سن، جنسیت و جغرافیا صورت بگیرد. او داخل همین ماخذ گفت دیجی لوازم حتی باید استخدام افراد بازنشسته را در دید بگیرد.سطح تحصیلات کارکنان

تو کمی دیگر، مدرک تحصیلی کارکنان دیجی کالا آورده شده؛ البته دیجی متاع نشانی می نرم که «مهارت های تخصصی و نرم» ملاک مشارکت برای استخدام است. گزارش نشان می دهد که ۶۹ درصد پرسنل دیجی کالا که در تیم جاهل عملیاتی و فن شناسی مشغول به فعالیت هستند، مدرک کارشناسی و اعلی و ۱۱ درصد کارکنان تو بخش تکنولوژی مدرک دیپلم و دامن دیپلم دارند.

آمار استخدام و دلایل ترک حکم

تو ۶ ماه ابتدایی سال ۹۹، ۷ هزار و ۲۸۲ نفر درخواست امر در دیجی کالا داده اند که ۱۶۱ نفر از آن ها استخدام شده اند. بیشترین میزان کارجو و استخدام تو بخش های غیر عملیاتی، مربوط به تیم فن شناسی بوده است؛ در واقع به رخساره میانگین، ۱۱۵ کارجو بخاطر هر موقعیت شغلی در تیم تکنولوژی وجود دارد و زیاد از ۳۰ درصد استخدام در این مدخل صورت می گیرد.

در گزارش دیجی کالا می خوانیم که مهم ترین دلیل در رو کارکنان دیجی کالا از مجموعه، شخصی بوده است و پس از آن، دلایلی همچون عدم رضایت از مدیر مستقیم، پیشنهاد شغل بهتر و عدم رضایت از حقوق و مزایا قرار دارند. البته در سال ۹۸، بیشترین دلیل ترک شغل مهاجرت عنوان شده است.

دیجی متاع برای نظارت بر اقدام کارکنان و اعلام سوء اقدام آن ها، سامانه صفیر زنی، شفافیت و اصابت با تخلف راه اندازی کرده است که کارکنان می توانند از روال آن، مشکلات مربوط به سوء رفتار در محیط فرمان را بوسیله عارض ناشناس گزارش بدهند. سامانه ی دیگری با شهرت «با مداد کشیدن» بخاطر جستار به مشکلات و درخواست های آویشن عملیات وضع اندازی شده است تا به مشکلات این آویشن پراکنده و پرجمعیت استفهام شود.

می توانید نسخه کامل گزارش را در اتاق خبر دیجی کالا مشاهده کنید که شامل معلومات آمار جذب نیرو در سال ۹۹ و بیشترین موضع های شغلی استخدام می شود.بیشتر بخوانید:تعرفه واردات موبایل های زیاد از ۶۰۰ دلار دو مقابل شدبازار از سرحد ۴۵ میلیون گمارش فعال گذشتوزارت ارتباطات در مناطق محروم سیستان و بلوچستان لینک ماهواره ای متد اندازی می کندانجمن واردکنندگان موبایل: منعی برای واردات و عرضه محصولات آنر در ایران بود نداردنماینده مجلس: پهنای باند شبکه های مدنی اجنبی باید محدود شود

شاید دوست داشته باشید:

کمیسیون: نماوا، فیلیمو و روبیکا در محاسبه هزینه ترافیک بین الملل بخاطر محتوای داخلی تخلف کرده اند

مجلس اصل ۹۰ مجلس پس از شکایت یکی از نمایندگان، جلسه ای را با حضور رئیس ساترا و مهتر سازمان تنظیم […]

وزارت ارتباطات ۲۴ ساعت به اپراتورها برای رفع اختلال کلاب هاوس زود عدالت

از ۱۹ فروردین، دسترسی به شبکه اجتماعی کلاب هاوس روی شبکه همراه اول، ایرانسل و مخابرات ایران با اختلال مواجه شد. اپراتورهای مذکور داخل […]

آزمایش Find My اپل روی محصولات متفرقه به زودی آغاز می شود

اپل در  کنفرانس WWDC 2020 اعلام کرد می خواهد سرویس Find My را برای وسیله های متفرقه همچنین تو دسترس استراحت […]