انویدیا تولیدکنندگان لپ تاپ را به ذکر مشخصات دقیق GPU ملزم کرد

admin دسته‌بندی نشده

ASازHAROOOON زمان معرفی رسمی پردازنده های گرافیکی کلاس لپ تاپ Nvidia GeForce RTX 3000، موضوع مهمی در رسانه ها مطرح شد. انویدیا سه مدل از این پردازنده های گرافیکی را معرفی کردن کرده که هریک از آن ها چندین کانفیگ دارد. این یعنی گاهی اوقات پیش می آید که کانفیگی از پردازنده ی گرافیکی RTX 3080 درمانده زیرفون از کانفیگی از RTX 3060باشد و متأسفانه جزئیات مربوط بوسیله هر کانفیگ از پردازنده ی گرافیکی درون مشخصات فنی لپ تاپ ها یافت نمی شود.

این موضوع یعنی لزوما لپ تاپی که به RTX 3080 مجهز باشد، ازلحاظ گرافیکی پرعضله تر از لپ تاپ RTX 3060 نیست؛ به همین دلیل، کاربران مجبور بودند مشخصات فنی محصولات را به دقت تجسس کنند تا نوع پردازنده ی گرافیکی را بفهمند. بااین حال، اکثر شریک شدن های تولیدکننده ی لپ تاپ تمایلی نداشتند جزئیات دقیق را ذکر کنند. بااین همه، اکنون شرایط تغییر کرده است.

در گذشته، انویدیا از رویکردی نسبتا جالب استعمال می کرد و باعث می شد خریداران احتمالی بتوانند غرض نهایی شان را براساس مشخصات فنی ذکرشده در وب سایت شرکت های تولیدکننده ی لپ تاپ اتخاذ کنند. درست است که همچنان چندین کانفیگ ارائه می شد؛ اما به طور طاسی افرادی که به دنبال مدل های کمینه استفاده از پردازنده های گرافیکی انویدیا می گشتند، سراغ تهیه ی لپ تاپ هایی می رفتند که در نام پردازنده ی گرافیکی آن ها عبارت Max-Q دیده می شد و کسانی که قدرت زیادی احتیاج داشتند، مدل های Max-P را تهیه می کردند.

داخل لپ تاپ های سال ۲۰۲۱، انویدیا در تصمیمی بحث برانگیز اعلام کرد عبارت Max-Q و Max-P از نام پردازنده های گرافیکی سری RTX 3000 پاک شده است. تیم سبز درون آن زمان گفت بهینه سازی هایی در سطح سیستم روی تمامی لپ تاپ های مجهز به پردازنده ی گرافیکی جدید اعمال شده است. مقاله های مرتبط:چگونه می توان بهره مندی لپ تاپ های جدید از GPUهای Max-Q انویدیا را مسبوق شد؟انویدیا ۲۸ مدل پردازنده گرافیکی RTX 3000 کلاس لپ تاپ تولید کرده است

پس از بررسی بیشتر ماجرا، انویدیا اینک تمامی شرکت هایی که لپ تاپ های متاخر را می فروشند، به ارائه ی جزئیات بیشتر درباره ی ساب سیستم های گرافیکی لپ تاپ ها ملزم می درنگ. بوسیله بیان دیگر، انویدیا پیش پر حرارت تولیدکنندگان لپ تاپ را به ذکر سرعت کلاک و معیار مصرف انرژی پردازنده ی گرافیکی محصول تشویق می کرد؛ اما حالا آن ها را به انجام این امر ملزم می کند. همچنان امکان استعمال از عبارت Max-Q حیات دارد؛ البته به دلایلی متنوع نظیر پشتیبانی از Dynamic Boost 2.0 و Advanced Optimus و Whisper Mode 2.0. 

مشخصات متخصص بسیاری از لپ تاپ های مجهز به پردازنده های گرافیکی RTX 3000 هنوز مطابق خواسته ی انویدیا به روزرسانی نشده است تا بتوانیم نفاق های بین سرعت کلاک و مصرف انرژی را امتیاز دهیم. بااین حال، تولیدکنندگانی نظیر ایسوس، ایسر، ریزر، اوریجین، MSI، الین ور و گیگابایت صفحه ی برخی از محصولاتشان را به روزرسانی کرده اند.

دیدگاه شما کاربران زومیت درباره ی این خبر چیست؟بیشتر بخوانید:چینی ها داخل حال معامله لپ تاپ های فراهم به RTX 3000 بخاطر استخراج اتریوم هستندازراک، RX 6600 XT را با ۱۲ گیگابایت ذهن گرافیکی تولید می کنداپل احتمالا روی چهار SoC جدید برای آیفون و آیپد و مک حکم می کنداپلیکیشن GeForce Now برای کامپیوترهای مک M1 منتشر شدمانیتورهای G-G Sync Ultimate در سال ۲۰۲۱ چه مشخصاتی باید داشته

شاید دوست داشته باشید:

آیپد پرو 2021 داخل طبق آیپد پرو 2020 اپل

پس از مدت ها کام سرانجام جدیدترین نسل از تبلت های رده بالای آیپد پرو اپل معرفی شد. آیپد پرو […]

شیائومی در یک دقیقه بیش از ۳۰ هزاره می میکس فولد فروخت

به گزارش جی اس ام آرنا، شیائومی ابتدایی سودا خاص می میکس فولد را شروع کرده است و برابر انتظار، […]

کمیسیون: نماوا، فیلیمو و روبیکا در محاسبه هزینه ترافیک بین الملل بخاطر محتوای داخلی تخلف کرده اند

مجلس اصل ۹۰ مجلس پس از شکایت یکی از نمایندگان، جلسه ای را با حضور رئیس ساترا و مهتر سازمان تنظیم […]