نمره ویدئوهای دیپ فیک پر اب نمدار شد

admin دسته‌بندی نشده

با تکامل فناوری دیپ فیک، تشخیص واقعی یا تقلبی بودن ویدئو کار دشواری شده است. خوشبختانه گروه های متنوع شبکه های عصبی مرموز ای برای شناسایی چهره های بدلی توسعه داده اند؛ ولی دانشمندان علوم رایانه ای هفته گذشته راهی یافته اند که توسط آن می استعداد تا اینکه قوی ترین جهیز های امتیاز صحت ویدئو را فریب داد.

براساس گزارش Tech Spot، محققان دانشگاه کالیفرنیا، سن دیگو، تکنیکی خلق کرده اند که می تواند الگوریتم های آموزش دیده بخاطر کشف فیلم های دیپ فیک را نیرنگ بدهد. با استفاده از یک روش دومرحله ای، می توان جعلی بودن ویدئوی دیپ فیک قابل نمره را با اضافه کردن لایه هایی اختصاص به هر فریم، کاملا پنهان کرد.

لایه های افزودن شده تو واقع تصاویر دستکاری شده ای هستند که باعث بروز بی نظمی داخل سیستم فراگیری ماشینی می شوند و به همین دلیل، صحت ویدئو به اشتباه تأیید می شود. یک مثال زیبنده درک برای این روش، استفاده از چسب صاعقه و استیکر بخاطر نهفتن بخشی از علائم راهنمایی و رانندگی است که سبب می شود خودروهای خودران فریب بخورند و تابلوها را اشتباه تشخیص بدهند.مقاله های مرتبط:دیپ فیک چیست؛ وقتی مرزی بین حقیقت و کذب باقی نمی مانددیپ فیک صوتی چیست و چگونه صدای تقلبی را معارفه کنیم؟

البته در این روش، برخلاف تابلوهای دستکاری شده، فیلم خدشه دار نمی شود و نتیجه نهایی تغییری داخل ظاهر تمثال ایجاد نمی کند. این محدودیت از آن جهت عمده است که ویدئوهای دیپ فیک راحتی است آدم ها و دستگاه ها را فریب بدهند و اگر با چشم مردم جعلی بودن آن ها قابل تشخیص باشد، دیگر نیازی بوسیله استفاده از سیستم خاص برای تجسس کردن این قضیه تراشیدن. محققان داخل این زمینه دو جنس حمله را امتیاز داده اند که یکی «جعبه سفید/ White Box» و دیگری «مجری سیاه/ Black Box» نام دارد. هر دوی این روش ها به اندکی پیشرفت کرده اند که می توانند حتی پیشرفته ترین سیستم های امتیاز را فریب بدهند.

از چند سال پیش که ویدیوهای مختلفی با  تکنیک های دیپ فیک ساخته و در فضای مجازی منتشر شد، بحث و جدال زیادی سر این فناوری به بود آمده است. ابتدا بسیاری از سلبریتی ها به دلیل شباهت زیاد بالای نمونه های تقلبی تو ویدئوهای دیپ فیک بوسیله آنان خشمگین شدند. اما همان طور که این فناوری ترفیع کرد و ویدئوهای جدیدتری منتشر شدند، مشخص شد که دیپ فیک می تواند بخاطر تبلیغات خواه اهداف پلیدتری تک کاربرد قرار بگیرد.

دانشگاه ها ابتدایی مراکزی بودند که الگوریتم هایی برای وقوف ویدئوهای ساختگی خلق کردن کردند و به دنبال آن، وزارت دفاع ایالات متحده آمریکا به سرعت آن را ردیابی کرد. چندین غول فناوری از عموم توییتر، فیسبوک و مایکروسافت نیز در حال توسعه رویه هایی برای شناسایی ویدئوهای تقلبی هستند. محققان می گویند نیکوترین گونه بخاطر مبارزه با این تکنیک، آموزش سیستم های هوش بدلی که برای اینکار نقشه کشی شده اند.

دید شما کاربران زومیت درباره ی این فناوری و روش های مقابله با آن چیست؟ آیا می توان روزی همه ی ویدئوهای تقلبی را تشخیص داد؟بیشتر بخوانید:ادراک بدلی جدیدی که به عمد مرتکب مغلوط می شوداستفاده از هوش مصنوعی بخاطر تربیت سگ هاابزار MetaHuman Creator اپیک گیمز چهره هایی زیاد واقع گرایانه ساختن می کندتشخیص زودهنگام آلزایمر بوسیله کمک شعور مصنوعیهوش مصنوعی چگونه تصاویر پرتره گلکسی S21 را گشایش می دهد

شاید دوست داشته باشید:

آیپد پرو 2021 داخل طبق آیپد پرو 2020 اپل

پس از مدت ها کام سرانجام جدیدترین نسل از تبلت های رده بالای آیپد پرو اپل معرفی شد. آیپد پرو […]

شیائومی در یک دقیقه بیش از ۳۰ هزاره می میکس فولد فروخت

به گزارش جی اس ام آرنا، شیائومی ابتدایی سودا خاص می میکس فولد را شروع کرده است و برابر انتظار، […]

کمیسیون: نماوا، فیلیمو و روبیکا در محاسبه هزینه ترافیک بین الملل بخاطر محتوای داخلی تخلف کرده اند

مجلس اصل ۹۰ مجلس پس از شکایت یکی از نمایندگان، جلسه ای را با حضور رئیس ساترا و مهتر سازمان تنظیم […]