اتریوم تو مرزوبوم دیفای در حال باخت قافیه به بلاک چین های رقیب است

admin دسته‌بندی نشده

امسال سالی ممتاز برای بیت کوین و درون کل، ارزهای دیجیتال بوده است. بااین حال، وضعیت اتریوم و امور مالی غیرمتمرکز یا به توافق ۲۰۲۱ DeFi از دیگر جزء های رمزارزها بهتر بوده و ازنظر محبوبیت و شریک و ظرفیت خالص، کاربران را سرمست خود کرده است. مقابل گزارش DappRadar، کچل بها قفل شده در این مرزوبوم ۵۶ میلیارد دلار است.

فضای توکن های غیرقابل معاوضه (NFT) رشدی بی سابقه را تماشایی بوده است. وافر ها معتقدند ۲۰۲۱ سال NFTها خواهد بود؛ باوجوداین، دیفای داخل حال شکوفایی است و مخصوصا داخل بلاک گره اتریوم این حوزه از لحاظ فعالیت توسعه دهندگان و کاربران از سایر بلاک چین ها رشدی بیشتر به خود دیده است.

کنار هیچ کس پوشیده محو که اتریوم در نقطه ای مهیب قرار دارد. ازدحام و پاداش گس درخورتوجه آفت این شبکه هستند و استفاده از صرافی های نامتمرکز (DEXها) را بخاطر کاربران عادی بسیار پرهزینه کرده اند که می خواهند ترید های کوچک تا متوسط ارتکاب دهند.دیفای به دنبال جایگزین ها است

سوشی سواپ فورک محبوب یونی سواپ محسوب می شود که به دلیل حمله ی خون آشام شناخته شده است. سیزدهم اسفند، این صرافی غیرمتمرکز اعلام کرد چندین جایگزین را بخاطر اتریوم به پلتفرمش اضافه کرده است که اجرای قراردادها روی xDai ،Moonbeam ،Binance Smart Chain و Polygon (Matic سابق) و نیز Fantom را محتوی می شود.

سوشی سواپ با انتقادهای فراوان جامعه ی کاربران و حتی هیدن آدامز، مؤسس یونی سواپ، به دلیل این فورک و مؤسس آن موسوم بوسیله Chef Nomi مواجه شده است. آدامز می گوید:کامنت های بیش زیادی درباره ی این روانی دیده ام که سوشی تیم توسعه ی قدرتمند و محصولی متفاوت دارد. امیدوارم این حرف ها پا بر جا باشد؛ ولی تاکنون مدرکی درون این زمینه ندیده ام و فقط استخراج نقدینگی و بازاریابی بوده است.

طبق اطلاع دادن Dune Analytics، این پروژه با داشتن رتبه ی دومین DEX بزرگ از شمارش حجم زیاد قاهر ایفا کرده است. حال سوشی سواپ با عرضه ی جایگزین های برای اتریوم، امکان دور شدن از کارمزدهای گس زیاد را به کاربران داده که اخیرا معمولی شده است.تو این کار سوشی سواپ تنها زدودن

به نظر می رسد هرچند پروژه ها کاملا نمی خواهند از اتریوم مشت بکشند، به دنبال جایگزین هایی هستند. اگرچه این حرکت فاصله گرفتن از اتریوم نیست، این پروژه ها جایگزین هایی را به پلتفرمش اضافه کرده اند که می تواند باعث تغییرات زیادی شود؛ مخصوصا اسمارت چروک بایننس که بوسیله رویت می رسد محبوب ترین جایگزین باشد.

آویشن های مون بیم و پولکادات پورت نخستین از بالانسر به تست نت مون بیم را طولانی کرده اند. علاوه بر آن، صرافی تجمیع کننده ی 1inch اخیرا پشتیبانی از اسمارت چین بایننس (BSC) را اضافه کرده است. کاربران فقط با یک کلیک می توانند از کارمزدهای پایین نمدار و سریع تر کیف ببرند. 1inch از BSC پشتیبانی می کند؛ اما به نظر می رسد این تیم درون آینده ی نزدیک از اتریوم فاصله نمی گیرد. سرگی کنز، هم زمینه گذار 1inch، به کوین تلگراف گفته است:تصمیم نگرفته ایم کاملا از اتریوم دور شویم. اضافه کردن BSC فقط افزونه ای برای پاسخ گویی به التماس های بی شمار کاربران 1inch بوده است؛ زیرا که پول و فعالیت زیادی روی BSC وجود دارد.

پروژه ها اتریوم را به عنوان گزینه ‎ی اصلی پلتفرم های خویشتن حذف نکرده اند؛ هرچند بایننس از بقیه متمایز است. ایلیا آبوگوف، مشاور DappRadar و تجمیع کننده ی آمار اپلیکیشن های نامتمرکز، اعتقاد دارد در آینده چندین گزینه برای کاربران دیفای بود خواهد داشت. او بوسیله کوین تلگراف گفته است:این امر مدال دهنده ی آن است که آینده ای با داشتن چندین بلاک گره محتمل زیرفون است. پروژه های BSC نرخ کل قفل شده ی (TVL) چشمگیری جمع کرده اند و همین فقره باعث می شود پروژه های جدید به BSC به نشانی اکوسیستمی ماندنی نگاه کنند.

بایننس بی شک محبوب ترین جایگزین در حال حاضر است. اخیرا DappRadar پشتیبانی از اسمارت چین بایننس را در ابزار پورتفو خود اضافه کرده است. پروژه های دیگری در حال نمو هستند و به جایگزین های ماندنی تبدیل می شوند و رشد داخل این زمینه تو طول زمان متجاوز خواهد شد. آبوگوف دنباله قسط:پولکادات و فلو و تعدادی دیگر همچنین بود دارند که اکوسیستمی سزا را علامت داده اند. پیش ازاین، پروژه ها تقریبا مجبور بودند روی ETH مصنوع شوند؛ ولی زمان حال آن ها انتخابی واقعی دارند. هرچه پل های بین بلاک چین ها بیشتر ترقی می یابد، این روانی پرعضله نمدار می شود.گزینه های لایه ی دو نیز گواه رشد بوده اند

اگرچه جایگزین های اتریوم مانند BSC محبوب تر می شوند، گزینه های لایه ی دو نیز با سرعتی سرسام آور در حال یکپارچه شدن هستند. مدیر ارشد فناوری سوشی سواپ، جوسف دیلانگ، گفته است این صرافی نامتمرکز درون حال ترقی ی جدیدی شامل Optimism است.

سوشی، عزب یکی از پلتفرم های است که این امکان را اضافه کرده است. سایر پروژه ها شبیه سینتتیکس، پلتفرم ترید نامتمرکز مشتقات، نیز گزینه های لایه ی دو را تجربه کرده است؛ هرچند از میان تمام آن ها Optimism از همگی محبوب پر حرارت است. کین وارویک، مؤسس سینتتیکس به کوین تلگراف، گفته است:تمام پروژه های که حالا روی اتریوم هستند، باید خویشتن را با گونه حل لایه ی دو تطبیق دهند. تیم های پرسرعتی بود دارند که ذخایر چشمگیر و مهندسان بسیار باتجربه‎ ای دارند و اجازه اعطا کردن به کاربران برای تعامل با یک پروتکل، مشوقی مجلل برای حرکت تند برنده به راه حل های نمونه پذیر است.آیا متکی به اتریوم ۲٫۰ باز خواهد ماتم یا دیگر مفرط دیر شده است؟مقاله های مرتبط:DeFi چیست؛ هر آنچه باید داخل مورد امور مالی غیر متمرکز بدانیمآیا پذیرش EIP-3368، اتریوم ۲ را دو سال به تعویق خواهند انداخت؟

اگرچه اتریوم داخل حال مجهز دچار مشکلات مقیاس پذیری است و بدین دلیل به سختی می توان از آن استفاده کرد، در همین زمان اتریوم ۲٫۰ تو حال توسعه است و انفراد های استیکینگ و شاردینگ باعث عادی شدن استفاده از اتریوم برای کاربران عادی می شود و بسیاری از گنجایش های دیگر را نیز بهبود خواهد داد. نه تنها شبکه می تواند تراکنش های بیشتری عاری ازدحام پردازش کند؛ بلکه باعث کاهش کارمزدها می شود. همچنین، استیکینگ مدل پرمصرف ثبوت فرمان را ارتقا می دهد که تو آن ماینرها باید با صرف برق تو شبکه اعتبارسنجی کنند.

مشکلات فعلی اتریوم باعث بازشدن درها برای محبوب شدن رقیبانش است. این بدین معنی است که اتریوم 2 ممکن است بخاطر بازگرداندن سهم میدان قبلی اتریوم کافی نباشد. آبوگوف می گوید: «اتریوم ۲٫۰ کاملا دور از دسترس است و همین کار بوسیله بلاک گره های رقیب فرصتی بخاطر برقرارکردن اکوسیستم خود را می دهد. زمانی که اتریوم ۲٫۰ فاتحه بوسیله کار کند، تنها یکی از گزینه ها برای تیم های ترقی ی پروژه ها خواهد وجود.»

اگرچه پروژه ها درون حال یافتن گزینه های جایگزین هستند، تأثیر شبکه ی اتریوم هنوز زیاد پرعضله است. به نظر می رسد ترقی دهندگان در حال دورشدن از این بلاک چین نیستند؛ اما مایل هستند به دنبال گزینه های اضافی بگردند که این کار به ترقی دهندگان اتریوم ۲٫۰ زمان بیشتری را برای کامل کردن کارشان و مجهز کردن امکانات جدید و جذاب درباره ی دیفای تا زمان انتشار آتی اتریوم ۲٫۰ می دهد.

***

این مقاله حاوی پند یا پیشنهاد اقتصادی زومیت حلق. خطر از دست اعطا کردن سرمایه داخل هر سرمایه گذاری وجود دارد و سرمایه گذار باید پس از مطالعه و تحقیق، خود تصمیم بازپسین را اتخاذ کند و مسئولیت تبعات آن را بر عهده داری بگیرد.بیشتر بخوانید:چگونه بیت کوین می تواند سیلان مبهم اقتصاد جهانی را حل کند؟آیا پذیرش EIP-3368، اتریوم ۲ را دو سال به تعویق خواهند انداخت؟چرا انویدیا پردازنده های گرافیکی ماینینگ CMP را عرضه کردچرا مایکرواستراتژی همچنان به فروش بیت کوین دنباله می دهد؟پلی استیشن ۵ به رکورد سریع ترین فروش کنسول در کتاب آمریکا رسید

شاید دوست داشته باشید:

کمیسیون: نماوا، فیلیمو و روبیکا در محاسبه هزینه ترافیک بین الملل بخاطر محتوای داخلی تخلف کرده اند

مجلس اصل ۹۰ مجلس پس از شکایت یکی از نمایندگان، جلسه ای را با حضور رئیس ساترا و مهتر سازمان تنظیم […]

وزارت ارتباطات ۲۴ ساعت به اپراتورها برای رفع اختلال کلاب هاوس زود عدالت

از ۱۹ فروردین، دسترسی به شبکه اجتماعی کلاب هاوس روی شبکه همراه اول، ایرانسل و مخابرات ایران با اختلال مواجه شد. اپراتورهای مذکور داخل […]

آزمایش Find My اپل روی محصولات متفرقه به زودی آغاز می شود

اپل در  کنفرانس WWDC 2020 اعلام کرد می خواهد سرویس Find My را برای وسیله های متفرقه همچنین تو دسترس استراحت […]