پرورش ماشین قوی مرطوب می تواند مزیت ایکس باکس سری ایکس باشد

admin دسته‌بندی نشده

موافق اعلام مایکروسافت، کنسول ایکس باکس سری ایکس با بها ۴۹۹ دلار و ایکس باکس سری اس با قیمت ۲۹۹ دلار بیستم آبان داخل بازار جهانی عرضه می شود. حال باتوجه بوسیله اینکه ایکس باکس سری ایکس (Xbox Series X) و پلی استیشن ۵ (PlayStation 5) عزب یک هفته تا زمان عرضه فاصله دارند، مناظره درباره ی کنسول های دوده بعدی مایکروسافت و سونی بیش از هر زمان دیگری داغ شده است.

هر دو کنسول با وجود شباهت های اساسی که یکی از آن ها بهره مندی از فناوری AMD است، نفاق های اضافی همچنین با یکدیگر دارند. از یک سو، مایکروسافت برای جبران انقراض در نسل پیش (خاندان ۸) با تمام قدرت و فروش استودیوهای بزرگ و کوچک درکنار کنسولی بسیار قوی وارد هم چشمی شده است و از سوی دیگر، سامورایی ها تقلا می کنند با خلاقیت و بازی های نابشان از رله خویشتن دفاع کنند.

دیوید کیج، مدیرعامل و بنیان گذار کوانتیک دریم (Quantic Dream)، سازنده های سری بازی های معرف دیتروید (Detroit) ، هسته های سایه زن ایکس باکس سری ایکس را برای کارهای یادگیری ماشین محصولی بهتر خطاب می کند که می تواند به کنسول امکان انجام روش بازسازی تصویر قرین عملکرد DLSS را بدهد. دیوید کیج می گوید:مقایسه ی سخت افزار همیشه دشوار است؛ چون همیشه مزایا و معایبی دارند. این فقط CPU یا تناوب زدودن و بیشتر درباره ی سازگاری اجزا و امکانات ویژگی های پیشرفته است. پردازنده مرکزی دو کنسول از معماری انطباق بهره می برد؛ اما تو ایکس باکس کمی سریع برنده است. هنچنین، پردازنده ی گرافیکی ایکس باکس قدرتمندتر به نظر می رسد؛ مربوط به ۱۶ درصد سریع تر از پردازنده ی گرافیکی پلی استیشن ۵ و پهنای باند آن نیز ۲۵ درصد نوک تیز تر است. بااین حال، سرعت انتقال از SSD در PS5 دوبرابر بیشتر ایکس باکس دوده نهمی است.

هسته های سایه زوجه ایکس باکس نیز برای تدریس ماشین (Machine Learning) می توانند مفت پر حرارت باشند. چنانچه مایکروسافت موفق شود حد Nvidia’s DLSS (راه حل پیشرفته شبکه ی عصبی برای درایت مصنوعی) را ایفا کند، می تواند مزیت بوسیله احصائیه آید. به طور کلی، پندار می کنم تجزیه و تفریق خالص سخت ابزار مزیتی برای مایکروسافت است؛ ولی امتحان به ما می گوید که سخت افزار، تنها کمی از مطابقت است. سونی داخل گذشته مدال داد که کنسول هایش می تواند نیکوترین ورزش ها را نمایش دهد؛ از طرف آن ها تو معماری و کند ابزار متجاوز سازگار و کارآمد بودند.

باتوجه به صحبت های دیوید کیج و مهندسان مایکروسافت، به دید می رسد این همان چیزی است که مایکروسافت درحال مهیا روی آن تمرکز کرده است. اوایل هفته ی گذشته، واضح شد ایکس باکس سری اس و ایکس، عزب کنسول های نسل بعدی هستند که از معماری طولانی AMD RDNA 2 استعمال می کنند.

مهندسان مایکروسافت می گویند:حتی بیشتر از حد ممکن نوآوری های نسل بعدی مثل قابلیت های تحصیل ماشین، سخت افزاری تعجیل شده بخاطر هوش بهتر NPC، انیمیشن واقعی تر و کیفیت بصری بهبودیافته ازطریق تکنیک هایی متشابه «روشنی فوق العاده» مجهز به ML را معرفی کرده ایم.

در تکمیل صحبت های مایکروسافت باید گفت AMD نیز مشغول کار روی جایگزیی کراس پلتفرم برای DLSS انویدیا است که می تواند در رقیق افزارهای PC و Xbox نیز استعمال شود. به هر حال، استثنا از هرگونه رقابت و مقایسه ی سخت افزاری، هر دو کنسول نسل نهمی ایکس باکس و پلی استیشن به ترتیب ۲۰ و ۲۲ آبان دراختیار دوستداران صنعت گیم صبر خواهد گرفت.بیشتر بخوانید:ایکس باکس سری اس ۳۶۴ گیگابایت ذهن داخل دسترس دارداستراتژی جدید مایکروسافت برای هم چشمی اکید تر با سیلزفورساولین مشخصات فنی اسنپدراگون ۸۷۵ فاش شدهمکاری اپل با مایکروسافت؛ اپل تی وی به ایکس باکس می آیدAMD همچنان به تصاحب تسهیم اینتل از میدان CPU ادامه می دهد

شاید دوست داشته باشید:

نسل متاخر موتورسیکلت ۱۳۰۰ سی سی KTM سوپر دیوک معرفی کردن شد

بسرنوشت شوم دچار کردن قطعات KTM طولانی به روزرسانی های خود را روی یکی از موتورسیکلت های برجسته موجود تو […]

هواوی هشتمین کمپانی خلاق جهان در سال 2021 لقب گرفت

اقدامات نوآورانه مستلزم سرمایه گذاری عظیم، زنهار از توسعه دهندگان، داشتن آزمایشگاه های پیشرفته رسیدگی و توسعه و چشم انداز […]

آیپد پرو 2021 داخل طبق آیپد پرو 2020 اپل

پس از مدت ها کام سرانجام جدیدترین نسل از تبلت های رده بالای آیپد پرو اپل معرفی شد. آیپد پرو […]