کمیسیون: نماوا، فیلیمو و روبیکا در محاسبه هزینه ترافیک بین الملل بخاطر محتوای داخلی تخلف کرده اند

admin دسته‌بندی نشده

مجلس اصل ۹۰ مجلس پس از شکایت یکی از نمایندگان، جلسه ای را با حضور رئیس ساترا و مهتر سازمان تنظیم مقررات برگزار و هنگام آن از وزارت ارتباطات بوسیله برهان تعلل در جلوگیری از تضییع حقوق کاربران تو نماوا، فیلیمو و روبیکا انتقاد کرد.

در میتینگ این کمیسیون، تخلف نماوا، فیلیمو و روبیکا درون محاسبه هزینه ترافیک بین الملل بخاطر محتوای داخلی محرز و کنار همین اساس، مهلتی ۱۰ روزه به رگولاتوری بخاطر گزارش میزان تخلفات رخ خمود و نحوه تکرار ضرر به انسان داده شد. موافق گفته های علی سعد، دستیار تنظیم گری ساترا، تخلفات پلتفرم های شهرت برده شامل کسب مال نامشروع از گریبان مردم، انجام تبلیغات فریب دهنده، اعطای انحصاری امکانات بوسیله چند پلتفرم محدود، ازبین بردن مزیت هزینه نیم بهای محتوای داخلی، تأخیر دو ساله وزارت ارتباطات برای جلوگیری از تخلف بودند.

مهتر ‏کمیسیون عنصر نود جماعت می گوید مقابل بررسی ها، دو پلتفرم اشتراک فیلم و یک پیام رسان تویی داخل فروش پهنای باند تخلف کرده و ۵۰ درصد نفقه اضافی از مشترکان قبض کرده اند. نصرالله پژمانفر تو گفت وگو با مهر تشریح داد:این پلتفرم ها گرفتن راست ابونمان خود از کاربران را صفر کرده اما از لفظ دیگر، هزینه بیع پهنای باند را که باید با تعرفه ۵۰ درصد لحاظ می شد، به قیافه ۱۰۰ درصد محاسبه کرده اند.

پژمانفر عنوان می کند که باید ظاهر شود این کار به چه مستند قانونی انجام شده و چرا رگولاتوری بوسیله آن توجه نکرده است. درنتیجه از این سازمان خواسته شده تا مستندات خود را در رابطه با ردیابی جریان به عنوان متولی و مستخدم که باید حقوق مصرف کنندگان را تعظیم کرده و بر مقررات فضای مجازی نظارت داشته باشد، نمایش کند.

رئیس ‏کمیسیون اصل نود در همین خصوص، از ذکر شفاهی سازمان تنظیم مقررات به سه پلتفرم نماوا، فیلیمو و روبیکا اطلاع قسط ولی روبیکا همچنان بوسیله فرمان خویشتن امتداد می دهد. پژمانفر افزود این کلکسیون ها حق وجه اشتراک مجله خویشتن را به مشترکانشان بخشیده اند و داخل این مورد تفویض با خودشان است ولی ۵۰ درصد تکثیر دریافت باید بوسیله مشترکان بازگردانده شود. وی گفت:سؤال ما این بوده که چرا سازمان انتظام مقررات ارتباطات به این سه گانه پلتفرم اجازه داده که پهنای باند را این سیاق شمارش کنند و چرا این سه مجموعه مشروع به انجام چنین کاری بوده اند. این روند قطعاً موجب اختلاف ایستگاه این سه گانه مجموعه با پایا مجموعه هایی که در کشور فعالیت می کنند است. برداشت ما این است که خلاف روال عارض اندوهناک و رگولاتوری باید نسبت به این موضوع پاسخگو باشد.

نصرالله پژمانفر تأکید کرد که رگولاتوری زمان حال پذیرفته که تخلف سابق الذکر صورت اندوهناک و نافرمانی کاملاً محرز شده است؛ بااین حال، سازمان ادعا دارد که مجوزی برای افزایش نرخ پهنای باند بوسیله سه مجموعه نداده. وی اضافه کرد این درحالی است که چنانچه رگولاتوری مجوز بوسیله آن ها نداده، باید سیلان را پیگیری و مستندات پیگیری خود را ارائه یواش و درون غیر این صورت، خود همچنین بوسیله دلیل نظارت نکردن مقصر است. درون هر صورت اینک مهلتی چندروزه به رگولاتوری داده شده تا با عرضه گزارش خویشتن تو این خصوص، بتوان به یک جمع بندی رسید.

پژمانفر درخصوص اضافه نرخ ودیعه های اشتراک نماوا و فیلیمو نیز اطلاع دادن کرد:این پلتفرم ها اگر قیمت ها را غیرقانونی اضافه داده باشند حتماً با آن ها برخورد می شود. مسئولیت استفهام به این بخش نیز با موسسه تنظیم هنجار و ارتباطات رادیویی است و آن ها نمی توانند نسبت به این موضوع شانه خالی کنند. ما این موضوع را بوسیله آن ها تذکر دادیم.بیشتر بخوانید:مایکروسافت کاربران را به پین کردن وب اپلیکیشن های اج در تسکبار ترغیب می کندهمکاری مایکروسافت و گوگل برای رفع مشکلات صوتی یوتیوب در ویندوزمودم 4.5G زایکسل 4506 شاتل موبایل عرضه شدمهلت ثبت نام در نمایشگاه اینوتکس ۲۰۲۱ تمدید شدمایکت تسهیم خود از کمیسیون توسعه دهندگان را بوسیله ۱۵ درصد کاهش می دهد

شاید دوست داشته باشید:

نسل متاخر موتورسیکلت ۱۳۰۰ سی سی KTM سوپر دیوک معرفی کردن شد

بسرنوشت شوم دچار کردن قطعات KTM طولانی به روزرسانی های خود را روی یکی از موتورسیکلت های برجسته موجود تو […]

هواوی هشتمین کمپانی خلاق جهان در سال 2021 لقب گرفت

اقدامات نوآورانه مستلزم سرمایه گذاری عظیم، زنهار از توسعه دهندگان، داشتن آزمایشگاه های پیشرفته رسیدگی و توسعه و چشم انداز […]

آیپد پرو 2021 داخل طبق آیپد پرو 2020 اپل

پس از مدت ها کام سرانجام جدیدترین نسل از تبلت های رده بالای آیپد پرو اپل معرفی شد. آیپد پرو […]